MMA PLUFCMateusz Gamrot wystąpi w walce wieczoru gali UFC!

Mateusz Gamrot wystąpi w walce wieczoru gali UFC!

Mateusz Gamrot (20-1, 1 N/C) wystąpi w walce wieczoru gali UFC. Taki status otrzyma jego najbliższe starcie z Armanem Tsarkuyanem (18-2).

Mateusz Gamrot w walce wieczoru
Foto: LAS VEGAS, NEVADA - APRIL 10: (L-R) Mateusz Gamrot of Poland kicks Scott Holtzman in a lightweight fight during the UFC Fight Night event at UFC APEX on April 10, 2021 in Las Vegas, Nevada. (Photo by Chris Unger/Zuffa LLC)

Do pojedynku dojdzie już za miesiąc tj. 25 czerwca w UFC Apex w Las Vegas. Walkę wieczoru oficjalnie potwierdził już Ariel Helwani z portalu ESPN.

Były podwójny mistrz KSW zaczął co prawda przygodę z UFC od porażki z Guramem Kutatelade, ale potem szło mu już znakomicie. “Gamer” wygrywał przed czasem kolejno ze Scottem Holtzmanem, Jeremym Stephensem oraz Diego Ferreirą.

Również Tsarkuyan rozpoczął swoje występy w UFC od porażki. W 2019 roku “Ahalkalakets” musiał uznać wyższość Islama Makhacheva. Od tego czasu Ormianin wygrał jednak aż pięć pojedynków. Na liście pokonanych przez niego zawodników znaleźli się Olivier Aubin-Mercier, Davi Ramos, Matt Frevola, Christos Giagos i Joel Alvarez.

Aktualnie w rankingu wagi lekkiej Tsarkuyan i Gamrot zajmują odpowiednio jedenaste i dwunaste miejsce. Zwycięstwo z pewnością przybliży jednego z nich do walki o jeszcze wyższe cele.

Gamrot będzie czwartym Polakiem, który dostąpił zaszczytu walki wieczoru w organizacji Dany White’a. Wcześniej w takich pojedynkach występowała Joanna Jędrzejczyk (trzykrotnie), Marcin Tybura (raz) oraz Jan Błachowicz (sześciokrotnie).

Zobacz także:

Dojdzie do walki Pudzianowski – Szpilka? “Pudzian” stawia jeden ważny warunek!

Mariusz Pudzianowski w prowadzonym przez Mateusza Borka programie Hejt Park transmitowanego na Kanale Sportowym wypowiedział się o możliwym starciu Pudzianowski – Szpilka. “Pudzian” zgadza się na taki pojedynek, ale stawia jeden ważny warunek.

Demian Maia nie pakuje plecaka i nie odchodzi na emeryturę: Chcę stoczyć jeszcze jedną walkę

Wygląda na to, że jeden z najlepszych grapplerów w historii mieszanych sztuk walki – Demian Maia nie pakuje swoich rzeczy do plecaka, by zwinąć się ze sportu i zacząć życie na sportowej emeryturze. Brazylijczyk liczy na jeszcze jedną walkę. Walkę koniecznie stoczoną w UFC.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis