MMA PLUFCDemian Maia nie pakuje plecaka i nie odchodzi na emeryturę: Chcę stoczyć jeszcze jedną walkę

Demian Maia nie pakuje plecaka i nie odchodzi na emeryturę: Chcę stoczyć jeszcze jedną walkę

Wygląda na to, że jeden z najlepszych grapplerów w historii mieszanych sztuk walki – Demian Maia nie pakuje swoich rzeczy do plecaka, by zwinąć się ze sportu i zacząć życie na sportowej emeryturze. Brazylijczyk liczy na jeszcze jedną walkę. Walkę koniecznie stoczoną w UFC.

Demian Maia

Maia to obecnie 44-letni zawodnik wagi średniej, który dwukrotnie walczył o tytuł mistrzowski UFC. Mistrzem największej organizacji MMA na świecie jednak nigdy nie został.

Obecnie jest on wolnym zawodnikiem i może sobie szukać zajęcia w innych organizacjach, ale jak zdradza w rozmowie z Lukiem Thomasem w “Morning Kombat” – ciągle ma nadzieję na jeszcze jedną walkę w oktagonie UFC.

Demian Maia nie pakuje plecaka i nie odchodzi na emeryturę

Rok temu Maia stoczył swoją ostatnią walkę, w której przegrał decyzją z Belalem Muhammadem na UFC 263: Adesanya vs Vettori 2. Brazylijczyk ciągle ma jeszcze nadzieję na jeszcze jedną walkę i odejście z MMA na własnych zasadach:

“Oficjalnie nie przeszedłem na sportową emeryturę. Chcę stoczyć jeszcze jedną walkę w UFC, koniecznie w UFC, bo to mój dom. Nie chcę występować w innych organizacjach. Przez 15 lat walczyłem w UFC i mam nadzieję, że dostanę jeszcze jedną szansę. Ciągle trenuję MMA. Ciągle trenuję boks i muay thai z obaleniami. Trzymam się tego, bo patrzę w kierunku kolejnej walki.”

Czy Waszym zdaniem UFC da szansę Demianowi Mai pożegnać się z MMA na najwyższym sportowym poziomie i zobaczymy Brazylijczyka ponownie w klatce?

Zobacz także:

Dojdzie do walki Pudzianowski – Szpilka? “Pudzian” stawia jeden ważny warunek!

Mariusz Pudzianowski w prowadzonym przez Mateusza Borka programie Hejt Park transmitowanego na Kanale Sportowym wypowiedział się o możliwym starciu Pudzianowski – Szpilka. “Pudzian” zgadza się na taki pojedynek, ale stawia jeden ważny warunek.

Ponad milion złotych za walkę w KSW?! “Pudzian” zdradził swoje zarobki: Żadna tajemnica!

Mariusz Pudzianowski był gościem Mateusza Borka w programie Hejt Park, transmitowanym na antenie Kanału Sportowego. “Pudzian” odpowiedział na pytanie jednego z widzów i zdradził, że jego zarobki w KSW sięgają wielkich kwot, lecz mimo to ma wiele innych źródeł finansowych.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis