MMA PLBellatorGamrot spada w rankingu UFC, Niedzielski nieuwzględniony w rankingach Bellatora mimo… wygranej z #5!

Gamrot spada w rankingu UFC, Niedzielski nieuwzględniony w rankingach Bellatora mimo… wygranej z #5!

Rankingi w świecie mieszanych sztuk walki to rzecz, do której powinno się przywiązywać dużą uwagę, ale rzeczywistość pokazuje, że one same się łatwo ośmieszają. Taki przykład ośmieszenia i gwałtu na logice mamy w tym tygodniu, kiedy to Mateusz Gamrot spada w rankingu UFC, a Piotr Niedzielski w ogóle nie wskakuje do rankingu Bellatora.

Mateusz Gamrot

Wczoraj dwie największe amerykańskie organizacje MMA – Bellator i UFC opublikowały aktualizację swoich rankingów. Wśród polskich kibiców wzbudziły one kontrowersje.

Mateusz Gamrot spada w rankingu UFC, Piotr Niedzielski nieuwzględniony w rankingach Bellatora mimo… wygranej z #5!

Wszystko przez spadek Mateusza Gamrota w rankingu wagi lekkiej UFC oraz nieuwzględnienie w rankingu Bellatora Piotra Niedzielskiego.

Zacznijmy od tego drugiego. Piotr Niedzielski w miniony weekend zadebiutował w organizacji Bellator MMA, gdzie mierzył się z ówczesnym #5 rankingu wagi piórkowej Pedro Carvalho. Polak wygrał tamto starcie na punkty i wydawało się, że musowo znajdzie się w rankingu Bellatora.

Bellator 280: Piotr Niedzielski przetrwał kłopoty i wygrał niejednogłośną decyzją z byłym pretendentem [WIDEO]

Tak się jednak nie stało. Niedzielskiego w rankingu nie znaleźliśmy, a Carvalho po porażce z Polakiem spadł o jedną pozycję. Obecnie jest #6 wśród pretendentów.

Zdjęcie

UFC także się nie popisało. Tam roszady w wadze lekkiej spowodowały to, że Mateusz Gamrot spadł o… dwa miejsca. Logiczne jest to, że Charles Oliviera po utracie pasa mistrzowskiego spadł na pierwszą pozycję wśród pretendentów, spychając Polaka o jedną pozycję. Ale Gamrota wyprzedził także… Dan Hooker, który zajmuje #13 pozycję. “Gamer” jest #14:

Zdjęcie

Zobacz także:

FAME MMA 14: Mateusz Murański prezentuje szybkość przed walką z Alanem Kwiecińskim! [WIDEO] Widzieliście?

W sieci pojawiło się nagranie Mateusza Murańskiego, który zaprezentował szybkość przed nadchodzącym starciem. Już w sobotę w Tauron Arenie dojdzie do jego walki z Alanem Kwiecińskim. Pojedynek został zakontraktowany w formule MMA.

FAME MMA 14: Jest nagranie zza kulis! Piotr Szeliga nie wytrzymał i ruszył w stronę Parke! Co wy na to?

W sieci pojawiło się nagranie zza kulis. Piotr Szeliga podczas drugiej konferencji FAME MMA 14 wspominał, że doszło do jego następnej mocniejszej sprzeczki z Normanem Parke. Teraz wiemy jak to wyglądało! Do ich wyczekiwanego starcia dojdzie już w najbliższą sobotę w Tauron Arenie.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis