MMA PLKSWMateusz Gamrot rozstał się z MMA Cartel. Sam poszuka sobie miejsca w UFC?

Mateusz Gamrot rozstał się z MMA Cartel. Sam poszuka sobie miejsca w UFC?

Foto: Facebook/ Mateusz Gamrot
Foto: Facebook/ Mateusz Gamrot

Mistrz wagi lekkiej Federacji KSW Mateusz Gamrot rozstał się z grupą menedżerską MMA Cartel, którą prowadzi Paweł Kowalik. O zerwaniu współpracy obie strony poinformowały w dzisiejszym magazynie Oktagon Live na Kanale Sportowym.

Gamrot i Kowalik połączyli siły przy okazji sporu prawnego “Gamera” z KSW, kiedy to polski gigant uparcie twierdził, że podwójnego mistrza wiąże ciągle kontrakt zawodniczy, podczas gdy zawodnik szukał już sobie innego miejsca zatrudnienia.

Mateusz Gamrot rozstał się z MMA Cartel. Sam poszuka sobie miejsca w UFC?

Mateusz Gamrot i Paweł Kowalik byli gośćmi wspominanego programu. Tam menedżer potwierdził, że jego umowa z mistrzem KSW już nie obowiązuje:

“Zrobiliśmy aneks z KSW i tę jedną walkę. Myślę, że i ja i Mateusz wyobrażaliśmy sobie tę współpracę inaczej. Nie chcemy teraz rozmawiać za pośrednictwem skype’a, a z Mateuszem jesteśmy na tyle dorośli i na tyle dobrze się znamy, że porozmawiamy sobie jak się spotkamy. Najlepiej po jego walce w sobotę z Marianem Ziółkowskim.” – powiedział Kowalik.

Potem do sytuacji tej odniósł się sam Gamrot:

“Z Pawłem znamy się bardzo długo. Nasza rozmowa zaczęła się od tego, że Paweł ma zająć się tą funkcją, by zająć się moją drogą do UFC. Po zakończeniu mojej kariery w KSW miał pomóc mi z tym, co robić dalej. My jednak od razu zaczęliśmy ze sobą działać, bo zawsze się dobrze dogadywaliśmy i nie mamy nic przeciwko sobie.”

“Gamer” przyznał też, że po zakończeniu kontraktu z Federacją KSW wysłucha rożnych ofert z wszystkich organizacji, które się do niego zgłoszą. Sam też zapowiedział, że o swoją sportową przyszłość najprawdopodobniej będzie sam dbał. Niewykluczone też, że w angażu w UFC pomoże mu także jego amerykański klub – American Top Team, gdzie cyklicznie przygotowuje się do kolejnych walk.

Zobacz także:

Zapowiedź nowej walki wieczoru KSW 54 – Mateusz Gamrot vs. Marian Ziółkowski

Walka wieczoru zbliżającej się gali KSW 54 uległa zmianie. Ostatecznie będzie to starcie dwóch Polaków.

Sylwester Kołecki poznał przeciwnika! Zaskoczeni?

Brat Szymona Kołeckiego zna szczegóły swojego debiutu w MMA. Rywal może was zaskoczyć