MMA PLArchiwumKSWMarian Ziółkowski przed KSW 71 o podejściu do MMA: Nie ma dużych umiejętności bez dobrej psychiki

Marian Ziółkowski przed KSW 71 o podejściu do MMA: Nie ma dużych umiejętności bez dobrej psychiki

Mistrz wagi lekkiej KSW Marian Ziółkowski już w najbliższą sobotę 18 czerwca wystąpi na gali KSW 71 w Toruniu. Tam w trzeciej obronie mistrzowskiego pasa zmierzy się z Sebastianem Rajewskim.

Marian Ziółkowski przed KSW 71

W rozmowie opublikowanej na oficjalnej stronie Federacji KSW, Marian Ziółkowski opowiada o podejściu, jakie ma do mieszanych sztuk walki.

Bilety na galę KSW 71 w sprzedaży w serwisie eBilet.pl.

Marian Ziółkowski przed KSW 71 o podejściu do MMA: Nie ma dużych umiejętności bez dobrej psychiki

“Myślę, że to jest wszystko połączone. Nie ma dużych umiejętności bez dobrej psychiki. Są zawodnicy, którzy na treningach wypadają świetnie i wszystko dobrze wygląda, ale w samej walce pojawia się jakiś brak skupienia czy spięcie lub narzucanie sobie zbyt dużej presji. Wówczas bywa, że przekłada się to na umiejętności w klatce.

Najlepsi zawodnicy UFC mówią, że jeśli chcesz być dobry w walce, to musisz być totalnie wyluzowany, ale nie tak, że masz to gdzieś i jest ci obojętne co będzie. Zawsze trzeba walczyć o zwycięstwo i nie podchodzić do tego, jak do gry na Playstation. Ostatecznie jednak gdzieś musi być ten luz. Trzeba mieć w głowie coś takiego, że w jakimś sensie się tym bawisz, ale też nie do przesady. Bywa, że ludzie przed walką życzą zawodnikom dobrej zabawy, ale to tak do końca nie jest. W klatce pojawiają się naprawdę ciężkie chwile.

Nie można jednak do walki wyjść jak na ścięcie, jakby robiło się to za karę. Trzeba się tym bawić, trzeba znaleźć ten balans. Chodzi o to, że nie tylko wychodzimy zarobić, ale też czerpać z tego przyjemność. Strona mentalna tego sportu jest mocno połączona z umiejętnościami.”

Całą rozmowę możecie sprawdzić TUTAJ -> „TRZEBA ZNALEŹĆ BALANS” – MARIAN ZIÓŁKOWSKI PRZED KSW 71

Zobacz także:

Oficjalnie Joanna Jędrzejczyk kończy karierę po UFC 275! To były lata wielkich emocji! Widzieliście?

Wielka szkoda, bowiem Joanna Jędrzejczyk (16-5) po potencjalnym zwycięstwie w Singapurze walczyłaby o pas mistrzowski w wadze słomkowej, który tak długo dzierżyła. Polak ponownie musiała uznać wyższość Weili Zhang (22-3), która w kolejnym pojedynku skrzyżuje rękawice z Carlą Esparzą (19-6). Jędrzejczyk po przegranej w rewanżu postanowił zakończyć swoją barwną karierę.

Na gali SCF 2 u Grzegorza Szulakowskiego walczyło dwóch zawodników… bez rąk! Co wy na to?

Wczoraj w Kępnie odbyła się gala SCF 2, której właścicielem jest były zawodnik KSW, a obecnie gwiazdor walki wieczoru gali Prime 2: Kosmos – Grzegorz Szulakowski. Na tej gali kibice oglądali pojedynek dwóch zawodników… bez rąk!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis