MMA PLKSWKSW: Organizacja planowała pokazową walkę ”Cro Copa”? Wiemy kto miał być jego rywalem!

KSW: Organizacja planowała pokazową walkę ”Cro Copa”? Wiemy kto miał być jego rywalem!

Martin Lewandowski wspominał, że myśleli nad zorganizowaniem pokazowej walki Mirko Filipovicia (38-11-1). W tym momencie wiemy kto mógł być jego potencjalnym przeciwnikiem. I trzeba przyznać, że ten pojedynek cieszyłby się dużym zainteresowaniem.

Start zawodowy w przypadku legendarnego ”Cro Copa” nie jest możliwy. Powody? Mowa tutaj o problemach ze zdrowiem. Chorwat zakończył karierę w 2019 roku, gdy miał udar i krwotok w mózgu.

Zapowiadałem to wiele razy, ale tym razem to już definitywny koniec. Podczas poniedziałkowego treningu miałem udar. Na szczęście nie sparaliżował i nie zdeformował twarzy. Opuściłem już szpital i czuję się dobrze (…) Jeśli po trzech miesiącach rezonans wykaże, że powrót do zdrowia zakończył się sukcesem, to będę mógł zacząć trenować, ale nigdy więcej nie będę mógł przyjmować ciosów.

Wiemy kogo KSW przymierzało do ”Cro Copa”!

Organizacja KSW myślała nad zorganizowaniem pokazowej walki Mirko Filipovicia (38-11-1). Jak się okazuje jego przeciwnikiem mógł być doświadczony Krzysztof Soszyński (26-12-1), który wspomniał o tym w rozmowie z portalem InTheCage.pl.

Jakby głowa i kolano było dobre to walczyłbym z kim kolwiek. Waki są wspaniałe, ale jestem tak połamany teraz, tak mnie kolana bolą… W dupę dostałem w tym sporcie, ale chętnie bym walczył. Wiem nawet, że KSW dwa lata temu czy rok temu chciało żebym walczył z ”Cro Copem”, bo też chcieli zrobić taki fight. Ja nie mogę biegać, ja nie mogę skakać, mam metal w kolanach, dostałem po głowie dużo i już nie będę walczył nigdy.     

43-latek postanowił zakończyć karierę w 2011 roku, gdy przytrafiła się szybka przegrana z Igorem Pokrajacem. O powrocie Soszyńskiego wspomniało się wielokrotnie, ale było to niemożliwe ze względu na jego liczne kontuzje.

”Cro Cop” ostatni pojedynek stoczył zaś w lutym 2019 roku. Filipović podczas gali Bellator 216 wypunktował Roya Nelsona w rewanżu po latach. 46-latek zakończył barwną karierę mając passę dziesięciu zwycięstw z rzędu.

Zobacz także:

Jurisic komentuje awanturę na KSW 58! Co wy na to?

Uros Jurisic komentuje awanturę, do której doszło na gali KSW 58. Nowy nabytek największej organizacji w naszym kraju zapewniał, że nie spodziewał się takiego zachowania Musaeva po walce

Śmierć pięściarza na gali w Pakistanie! Co się tam wydarzyło?

To są przykre informacje. Jeden z pięściarzy zmarł po ciężkim nokaucie na gali w Pakistanie