Kolejny etap odmrażania sportu! Poznaliśmy datę powrotu do klubów sportów walki!

Foto: Facebook.com/Grappling Kraków BJJ
Foto: Facebook.com/Grappling Kraków BJJ

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił kolejne informacje w sprawie zdejmowania panujących obostrzeń. Informacje podane przez Prezesa Rady Ministrów sugerują, iż niebawem ponownie zostaną otwarte kluby MMA.

Jakiś czas temu rząd zdecydował się na poważne zahamowanie życia publicznego, co miało na celu zredukowanie liczby zarażonych koronawirusem. Pandemia wciąż jednak się utrzymuje, a kraje nie mogą pozwalać sobie na dalsze „stanie w miejscu”. Z tego powodu kolejne państwa decydują się na ostrożne odmrażanie gospodarki i życia.

Polska nie jest wyjątkiem, również starając się przywrócić obywatelom w miarę normalny tryb działania. Z tego powodu od jakiegoś czasu ogłasza się kolejne etapy odmrażania gospodarki, które mają przełożenie także na sport. Niedawno bowiem otwarte zostały m.in. orliki, dzięki czemu mogło na nich pojawiać się sześć osób.

W środę premier Mateusz Morawiecki ogłosił, iż 18 maja dojdzie do otwarcia kolejnych segmentów gospodarki. Oprócz tego większe możliwości mają osoby chcące skorzystać z otwartych obiektów sportowych. Z powodu nowych rozporządzeń szansę na trenowanie otrzymają m.in. kluby piłkarskie. Oczywiście wszędzie zastosowane środki ostrożności w postaci np. zachowania odpowiedniego dystansu.

Co jednak ważne, rząd zdecydował się także na otwarcie zamkniętych obiektów sportowych. Dla świata MMA oznacza to, że kluby ponownie otrzymały możliwość przyjmowania swoich zawodników. Tu także zaznaczono jednak konkretne wytyczne co do liczby ludzi w zależności od metrów kwadratowych obiektu.

W najmniejszych halach (do 300 metrów kwadratowych) może zjawić się 12 osób oraz trener. Później wartości odpowiednio rosną. Obiekty, których powierzchnia przekracza 1000 metrów kwadratowych, mogą przyjąć 32 osoby wraz z 3 trenerami. Z innych dyrektyw, korzystający nie będą mogli korzystać innych elementów sanitarnych, niż toaleta. Zamknięte pozostaną także szatnie.

Zobacz także:

Polska gwiazda dołączy do KSW!

Największa organizacja MMA w Polsce pozyskała nowego zawodnika. To były mistrz FEN!

Tyson uczy gwiazdę MMA

Mike Tyson wciąż szykuje się do ringowego powrotu. Ponadto „Bestia” miała okazję tłumaczyć bokserskie tricki czołowemu zawodnikowi UFC.

Materla wstawił się za Różalskim

Niedawno Marcin Różalski wdał się w wymianę zdań z Tomaszem Oświecińskim. Stronę „Różala” wziął były mistrz KSW.