MMA PLNajnowszeKarateKolejna taka sytuacja… Iran dokonuje egzekucji mistrza karate!

Kolejna taka sytuacja… Iran dokonuje egzekucji mistrza karate!

Dwóch mężczyzn w tym zawodnik karate został straconych za ich domniemane branie udziału w antyreżimowych protestach w listopadzie poprzedniego roku.

Iran

Jak donosi państwowa agencja Fars News – Mohammad Mehdi Karami i Seyed Mohammad Hosseini zostali powieszeni w sobotę wczesnym rankiem. Mężczyźni zostali skazani za zabicie członka paramilitarnych sił Basij podczas ogólnokrajowych protestów. Protesty rozpoczęły się po śmierci 22-letniej kurdyjskiej Iranki Mahsy Amini we wrześniu ubiegłego roku.

Według CNN – Karami nie otrzymał prawda rozmowy z rodziną przed egzekucją. Irańsko-kurdyjski mistrz karate został skazany piątego grudnia. Prawnik sportowca ujawnił, że Karami rozpoczął strajk głodowy na sucho w proteście przeciwko swojemu wyrokowi.

W grudniu rodzice Karamiego w mediach społecznościowych zamieścili wideo, w którym błagają o darowanie mu życia. Niestety nie zostali wysłuchani.

Mój syn jest wśród mistrzów karate w Iranie i ma kilka tytułów krajowych i był czwartym w rankingu członkiem irańskiej drużyny narodowej. Błagam was o zniesienie nakazu egzekucji – powiedział wtedy ojciec.

Warto zaznaczyć, że w ostatnich miesiącach ponad 40 protestujących otrzymało wyroki śmierci.

Ubolewamy nad egzekucją dwóch kolejnych protestujących, #MohammadMehdiKarami & #MohammadHosseini, po niesprawiedliwych procesach opartych na wymuszonych zeznaniach – napisało w sobotę Biuro Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka (OHCHR).

Unia Europejska w sobotę opublikowała oświadczenie, w którym potępia zachowanie Iranu.

Unia Europejska po raz kolejny wzywa władze Iranu do natychmiastowego zaprzestania zdecydowanie godnej potępienia praktyki nakładania i wykonywania wyroków śmierci na protestujących. UE wzywa również władze do bezzwłocznego anulowania niedawnych wyroków kary śmierci, które zostały już wydane w związku z trwającymi protestami, oraz do zapewnienia należytego procesu wszystkim zatrzymanym 

Zobacz także:

Khabib Nurmagomedov zdecydował! Legenda UFC odchodzi definitywnie z branży MMA! Widzieliście?

Jest decyzja jednego z najlepszych zawodników wszech czasów w mieszanych sztukach walki. Niepokonany Khabib Nurmagomedov (29-0) zdecydował, że odchodzi definitywnie z branży MMA. Nie mówimy tutaj tylko o startach, a o udziale w organizacjach MMA, trenowaniu itp.

Gleba, Halych i Gruchała rugają Piotra Szeligę po ostatniej wypowiedzi: Bajkopisarz! Co wy na to?

Piotr Szeliga ma za sobą pierwszą konferencję przed galą FAME MMA 17, która trzeciego lutego odbędzie się w Krakowie. ”Szeli” na zasadach K-1 podejmie kolejne bardzo duże wyzwanie, bowiem zmierzy się z byłym mistrzem KSW – Marcinem ”Polish Zombie” Wrzoskiem. Na ostatnie wypowiedzi Szeligi szybko zareagowano.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis