MMA PLFAME MMAKim jest Paweł Tyburski? Przeciwnik Tańculi na FAME MMA 7

Kim jest Paweł Tyburski? Przeciwnik Tańculi na FAME MMA 7

Paweł Tyburski już piątego września doczeka się swojego drugiego pojedynku w klatce FAME MMA. Podczas siódmej edycji w Łodzi czeka go nie lada wyzwanie. Po drugiej stronie klatki zamelduje się Arek Tańcula (2-0), który w ostatniej walce sprawił dużą niespodziankę!

Zanim przejdziemy do historii Pawła to musimy wspomnieć o ostatnim zamieszaniu. 26-latek na pierwszej konferencji prasowej promującą FAME MMA 7 zadeklarował, że pojawi się na sali, aby stoczyć mocny sparing z ”Don Kasjo”. Tyburski dotrzymał słowa i zagościł w Nastula Club, gdzie była mocna bitka, której konsekwencją była kontuzja ucha. Kasjusz Życiński z tego  powodu zostaje wycofany z najbliższej edycji, na której miał do wyjaśnienia konflikt z Łukaszem Lupą. 

Bliźniacy od zawsze prowadzą sportowy tryb życia! 

Co ciekawe to nie pierwsza taka sytuacja. Przypomnijmy, że początkowo na FAME MMA 7 z Arkiem Tańculą miał się zmierzyć jego brat bliźniak – Piotr. Musiał zrezygnować również po sparingu z Pawłem, który złamał mu nos. Jak to powtarza bohater zbliżającej się gali ”sparing jest na ostro, albo wcale”. Tyburski do walki przygotowuje się w warszawskim Uniq Fight Club u Radosława Paczuskiego uznanego kick-boxera w naszym kraju.

Kim jest Paweł Tyburski

Głównym trenerem Pawła jest Przemysław Szyszka. Zawodnik pochodzący z Elbląga przygotowania do tej walki bierze na poważnie i zamierza zaskoczyć wszystkich już piątego września. Przygotowania trwają już od jakiegoś czasu – był też choćby obóz treningowy na Mazurach, a dokładnie w Jakubowie.

View this post on Instagram

Dwa lata temu zawalczylem pierwszy raz na galu @famemmatv . Wiedziałem, ze wkręce się w ten sport prędzej czy później… W 2018 trenowalem nieregularnie. Raz trening, raz impreza … bądźmy szczerzy, obijałem się, ale do pewnego momentu, w którym poświęciłem dla sportu bardzo dużo. Wiem, ze dzięki temu wydostalem się z Domu dziecka, dostałem wielką szanse, grając w piłkę nożną, ale nie do końca ją wykorzystałem Dlaczego ? Znów imprezy, znów zabawa … minęło pare lat .. zrozumiałem, ze takie życie mnie dołuje, ucina skrzydła . Na szczęście ocknąłem się z tego wyimaginowanego życia, wróciłem na dobre tory, wróciłem do sportu , który daje mi siłę i nadzieję na lepsze jutro ! Jeśli chcesz coś robić dobrze, musisz się temu oddać w 110% i bardzo uważnie dobierać towarzystwo, które pomoże Ci w osiągnięciu sukcesu ! Za wszystko co mnie spotyka w życiu jestem wdzięczny ! Za sukcesy, które mnie napędzają i za porażki, które mnie motywują ! Za wszystko dziękuje Bogu, który ma mnie w opiece i sprawia ze czuje się wyjątkowy! Znowu czuje, ze żyje! ❤️ Dziękuje @uniq_fight_club @radekpaczuski @szyszka.team @klokov8992 za pomoc w sprowadzeniu mnie na dobra drogę! Dziękuje również @tuk_tuk_bar za wsparcie ! 💪👊🥊 #fight #fighter #workout #workhard #playhard #mma #kickboxing #lovethisgame #lovelife

A post shared by 🥊Paweł Tyburski🥊 (@pablotybori) on

Piotr i Paweł od zawsze prowadzili sportowy tryb życia. Paweł ma za sobą dłuższą przygodę jeśli chodzi o piłkę nożną. Tyburski grał na pozycji obrońcy. Zaczynał jako w juniorach w Olimpii Elbląg. W 2010 roku przeniósł się do Warszawy, gdzie grał w GKP Targówek. Reprezentował również barwy Sokołów Aleksandrów Łodzki, Widzew Łódź, Siarki Tarnobrzeg i MKS Polonia Warszawa. Swoją przygodę z piłką nożną zakończył w sezonie 2019/20 w klubie Mazur Radzymin.

Dodać również trzeba, że to nie pierwsza walka Tyburskich w FAME MMA. Do rywalizacji w klatce doszło na FAME MMA 2 w Poznaniu. Starcie 2 vs 2 w formie braci bliźniaków. Tyburscy pokazali, że mogą zaskoczyć swoją dyspozycją i bez problemów szybko zdemolowali braci Kluk. 

Tyburscy zaczęli ostro i zasypali swoich rywali gradem ciosów. Tamci nie potrafili skutecznie odeprzeć ataku i sędziowie musieli kolejno przerwać oba pojedynki, w odstępie około 30 sekund. Co ciekawe, bracia są tak do siebie podobni, że nawet komentujący Marcin “Różal” Różalski miał problem z ich rozróżnieniem.

Paweł Tyburski w poprzednim roku pojawił się również w programie ”Wyspa Miłości”, która cieszyła się sporym zainteresowaniem na kanałach Polsatu. Była to ciekawa przygoda, ale też i burzliwa. Paweł znalazł miłość w osobie Moniki Kozakiewicz, ale uczestnicy programu nie chcieli/mogli uwierzyć, że z tej relacji będzie coś więcej. Tym samym Paweł z Moniką musieli opuścić dom i nie rywalizowali w finałowym odcinku. Jak widać był to błąd, bo do dziś Paweł i Monika są razem!

View this post on Instagram

🤫 Mam już spory bagaż doświadczeń, który targam przez całe życie, dokładając do niego więcej i więcej… Kilka miesięcy temu postanowiłem wystawić się na próbę… zbudować coś, czego wcześniej mi się nie udało zrobić.Powód był jeden – nie myślałem na poważnie o prawdziwym związku Muszę Wam powiedzieć, że to nie lada wyzwanie i zdecydowanie łatwiej było trwać w pojedynkę… nie musisz się nikomu tłumaczyć, nie martwisz się o to, czy kogoś skrzywdzisz nie musisz słuchać marudzenia i wymiany zdań, na którą nie masz ochoty… po prostu masz na wszystko wywalone… ja tak miałem i uważam, ze dalej taki jestem. Impulsywny, wybuchowy…Z tym, że teraz… muszę wziąć pod uwagę kogo wybrałem na towarzysza życia … i to nie jest wcale takie proste, jak by się wydawało… szczególnie dla @moniakej która stara się wpoić we mnie wartości i zachowania godne prawdziwego związku, a że często nie sprostam jej oczekiwaniom spotyka się ze ścianą, ale mimo to – nie poddaje się „walczy”o mnie, o nas, o lepsze jutro za co jej niezmiernie dziękuje. Zatem pamiętajcie, związki to nie tylko piękne zdjęcia na instagramie… związki to przede wszystkim kompromisy i rozmowy. Podsumowując… związek z Monią był dla mnie skokiem na głęboka wodę, w której dopiero zaczynam uczyć się pływać. Mam nadzieję, że nie utonę, a kiedy zacznę się topić, to zawsze będę mógł liczyć na pomocną dłoń z jej strony 💪 nie pisze tego posta z racji tego, że mamy kryzys.Nic z tych rzeczy pisze to dlatego, że mam chwile refleksji, którą chciałem się z Wami podzielić . #love #family #goodvibes #together #smile #couplegoals #couple #kiss #photography #photosession

A post shared by 🥊Paweł Tyburski🥊 (@pablotybori) on

Rozpiska gali FAME MMA 7:

Początek – sobota, 5 września godz. 20:00

Paweł “Popek Monster” Mikołajuw vs. Damian “Stifler” Zduńczyk
Adrian “Polak” Polański vs. Amadeusz “Ferrari” Roślik
Dawid Malczyński vs. Wojciech Gola
Marta “Linkimaster” Linkiewicz vs. Marta “Martirenti” Rentel
Marcin „Mielonidas” Makowski vs. Łukasz Lupa
Dariusz “Lew” Kaźmierczuk vs. Marcin Najman
Kamil “Hassi” Hassan vs. Maksymilian “Wiewiór” Wiewiórka
Tomasz Olejnik vs. Mariusz “Hejter” Słoński
Paweł “Tybori” Tyburski vs. Arkadiusz “Aroy” Tańcula
Sebastian „Ztrolowany” Nowak vs. Maciej Rataj

Zobacz także:

Marcin Najman nie wyklucza innej opcji! Zaskoczeni?

Marcin Najman wraca do klatki już w sobotę. Najman nie wyklucza walki z.. Sami zobaczcie

Piękne zachowanie! Gamrot zostanie w KSW czy przejdzie do UFC?

Mateusz Gamrot w sobotę stoczył swoją ostatnią walkę w kontrakcie KSW. Piękne zachowanie jednego z właścicieli organizacji