MMA PLNajnowszeBellatorKamil Oniszczuk o kontrakcie z Bellatorem: Nie oszukujmy się, to druga siła na świecie

Kamil Oniszczuk o kontrakcie z Bellatorem: Nie oszukujmy się, to druga siła na świecie

Obiecujący zawodnik dywizji średniej w Polsce, Kamil Oniszczuk rozmawiał z portalem sportowefakty.wp.pl o podpisanym niedawno kontrakcie z Bellatorem. Polak zakończył swoją przygodę z organizacją ACA i teraz rusza na podbój Stanów Zjednoczonych.

Kamil Oniszczuk

Oniszczuk to ważne i perspektywiczne nazwisko na sportowej mapie Polski. 25-latek wypełnił obowiązującą go umowę z rosyjską organizacją mieszanych sztuk walki i wobec wojny na Ukrainie nie wyobrażał sobie jej przedłużania.

Wybrał inaczej. Teraz będzie walczył w Bellator MMA.

Kamil Oniszczuk: Nie oszukujmy się, Bellator to druga siła na świecie

Oniszczuk jednak nie zamierza poprzestać na walkach dla organizacji Scotta Cokera. Polak chce wyrobić sobie markę w Stanach Zjednoczonych i na swoich warunkach dołączyć w przyszłości do… UFC:

“Mogę zweryfikować swoje umiejętności z czołowymi zawodnikami mojej kategorii wagowej. Nie oszukujmy się, Bellator to dziś druga siła na świecie. Mam marzenie, żeby trafić do tej najsilniejszej ligi MMA. Jeśli będę wygrywał w Bellatorze, będę w stanie zbudować swoje nazwisko na amerykańskim rynku i wejść do UFC na zupełnie innych zasadach. To mój sportowy cel”

25-latek trenujący na co dzień w Ankos MMA posiada rekord zawodowych walk 9-1, a obecnie znajduje się w serii dwóch wygranych z rzędu. Jedynym pogromcą Oniszczuka w jego karierze jak dotąd okazał się Litwin Mindaugas Verzbickas, z którym Polak przegrał decyzją sędziów w sierpniu 2020 roku na gali ACA 109.

Jak myślicie – jak daleko w MMA dojdzie Kamil Oniszczuk? Czy w przyszłości będzie stanowił o sile wagi średniej w UFC?

Zobacz także:

Artur Szpilka zdecydował! Idzie walczyć w MMA! Wiemy, w której organizacji wystąpi! Widzieliście?

Wygląda na to, że Artur Szpilka już oficjalnie zdecydował o swojej przyszłości! Utytułowany i rozpoznawalny pięściarz będzie walczył w formule MMA! Wiemy, w jakiej organizacji go zobaczymy!

Will Smith spoliczkował komika na oczach świata! Malik Montana zaprasza go do… High League! Co wy na to?

To, że Will Smith spoliczkował komika Chrisa Rocka na oczach całego świata już wiemy, ale o tym, że Malik Montana zaprosił go do High League, to pewnie dopiero się dowiadujecie.

EMC 9: Taxi Złotówa stanie przed dużym wyzwaniem! W Niemczech zmierzy się z Erko Junem!

Szesnastego kwietnia w Düsseldorfie odbędzie się gala Elite MMA Championship 9. Na karcie pojawi się nasz reprezentant. Mowa o Szymonie ”Taxi Złotówie” Wrześniu. Pogromca Marcina Najmana stanie przed największym wyzwaniem w dotychczasowej karierze. Wrzesień skrzyżuje rękawice z Erko Junem (4-2).

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis