MMA PLJan BłachowiczJan Błachowicz zwycięzcą eliminacji KSW! Minęło od tego czasu 13-lat! [WIDEO] 

Jan Błachowicz zwycięzcą eliminacji KSW! Minęło od tego czasu 13-lat! [WIDEO] 

Jan Błachowicz (26-8) już dwudziestego szóstego września stanie przed szansą mistrzowską. Największa organizacja w naszym kraju postanowiła przypomnieć początki ”Cieszyńskiego Księcia”.

37-latek podczas UFC 253 zawalczy o pełnoprawny pas kategorii półciężkiej. Jego przeciwnikiem będzie mocny Dominick Reyes (12-1), który dostanie ponownie wielką szansę. Amerykanin w ostatniej walce przegrał dyskusyjną decyzją sędziów z niekwestionowanym championem – Jonem Jonesem (26-1).

Wisienką na torcie wydarzenia w Abu Dhabi będzie walka o tytuł wagi średniej. Niepokonany Israel Adesanya (19-0) w pierwszej obronie zmierzy się z również niepokonanym Paulo Costą (13-0). Brazylijczyk ma za sobą pięć zwycięstw pod banderą UFC, w tym cztery zakończone przed czasem.

Jest co wspominać!

Największa organizacja w naszym kraju postanowiła wrócić do przeszłości! Jan Błachowicz (26-8) został zwycięzcą eliminacji KSW, a na jednej gali stoczył trzy pojedynki. Zapraszamy do zobaczenia całego materiału i wróćcie wraz z nami do tych chwil, które już w tym momencie są pięknymi wspomnieniami.

Dziś mija 13-lat od tego ważnego wydarzenia. Polak dokładnie piętnastego września 2007 roku wygrał eliminacje KSW. ”Cieszyński Książe” we Wrocławiu stoczył trzy pojedynki.

Błachowicz w pierwszym starciu jednogłośną decyzją sędziów pokonał Sebastiana Olchawę. Janek w następnych dwóch walkach zaskoczył publiczność. 37-latek efektownie i szybko, bo w pierwszej odsłonie zastopował Pawła Gasińskiego i Daniela Dowdę.

Zobacz także:

OFICJALNIE: Scott Askham vs. Mamed Khalidov 2 na KSW 55

W walce wieczoru gali KSW 55 zmierzą się Scott Askham (19-4) i Mamed Khalidov (34-7-2). Stawką pojedynku będzie posiadany przez Anglika mistrzowski pas kategorii średniej.