MMA PLNajnowszeKSWOFICJALNIE: Scott Askham vs. Mamed Khalidov 2 na KSW 55

OFICJALNIE: Scott Askham vs. Mamed Khalidov 2 na KSW 55

W walce wieczoru gali KSW 55 zmierzą się Scott Askham (19-4) i Mamed Khalidov (34-7-2). Stawką pojedynku będzie posiadany przez Anglika mistrzowski pas kategorii średniej.

Scott Askham vs. Mamed Khalidov

Scott Askham vs. Mamed Khalidov 2

Informacja została już oficjalnie potwierdzona przez Federację KSW. Gala KSW 55 odbędzie się już 10 października. Wcześniej z rozpiski wypadł inny kluczowy pojedynek tego wydarzenia. Szymon Kołecki doznał bowiem urazu, który eliminuje go ze starcia z Łukaszem Jurkowskim. W związku z tym walka ta

Rewanż za KSW 52

Askham i Khalidov spotkają się w okrągłej klatce KSW po raz drugi. Do ich pierwszej walki doszło 7 grudnia 2019 roku podczas gali KSW 52 w Gliwicach. Pojedynek był zakontraktowany w umownym limicie do 85 kg, w związku z czym na szali nie było mistrzowskiego pasa.

W trzyrundowym pojedynku lepszy okazał się Askham. Obecny mistrz kategorii do 84 kg zyskiwał przewagę przede wszystkim dzięki kontroli w parterze. Ostatecznie sędziowie jednogłośnie przyznali zwycięstwo właśnie jemu. Punktowali oni pojedynek odpowiednio – 29-28, 29-28, 30-27 – wszyscy na korzyść Scotta Askhama.

Tym razem pas mistrzowski będzie już w stawce pojedynku. Oznacza to również, że walka zakontraktowana została na dystansie pięciu rund. Mamed Khalidov stanie przed szansą na odzyskanie tytułu, którego posiadaczem był w latach 2015-2018. Potem zawodnik będący żywą legendą KSW zdecydował się na zwakowanie pasa. Trofeum to zostało nagrodą dla zwycięzcy 4-osobowego turnieju. Triumfatorem okazał się właśnie Askham, który po drodze pokonał Marcina Wójcika i Michała Materlę.