MMA PLUFCJan Błachowicz vs. Aleksandar Rakić walką wieczoru marcowej gali UFC

Jan Błachowicz vs. Aleksandar Rakić walką wieczoru marcowej gali UFC

Jan Blachowicz (28-9) i Aleksandar Rakić (14-2) zmierzą się w walce wieczoru gali UFC, którą zaplanowano na 26 marca przyszłego roku.

Jan Błachowicz vs. Aleksandar Rakić
Foto: UFC

Informację na temat zestawienia podał portal MMA Junkie.

Doniesienia te zdają się potwierdzać wcześniejszy wpis Rakicia. Reprezentant Austrii pochodzenia serbskiego wyraźnie zasugerował bowiem podpisanie kontraktu na swoją kolejną walkę.

Będzie to pojedynek w ścisłej czołówce kategorii półciężkiej. Błachowicz po utracie mistrzowskiego pasa zajmuje w rankingu pierwsze miejsce podczas gdy Rakić jest trzeci.

“Cieszyński Książę” stracił tytuł po porażce z Gloverem Teixeirą na gali UFC 267. Wcześniej Polak mógł się popisać znakomitą serią pięciu zwycięstw, podczas której pokonywał m.in. takich zawodników jak Corey Anderson, Dominick Reyes czy nawet Israel Adesanya.

Obecnie najpoważniejszym pretendentem w dywizji do 205 funtów jest Jiri Prochazka. Ewentualna wygrana Błachowicza z Rakiciem mogłaby sprawić, że polski zawodnik ponownie mógł mieć szansę walki o tytuł.

Zobacz także:

FEN 37 – wyniki

Organizacja Fight Exclusieve Night przygotowała najmocniejszą rozpiskę w swojej historii. Czekają nas m.in. aż cztery mistrzowskie walki, w których zobaczymy takich zawodników jak Mateusz Rębecki, Dominik Zadora, Szymon Bajor czy Cezary Oleksiejczuk.

“Zaleś” składa kondolencje rodzinie po tragicznej śmierci Artura Walczaka! Widzieliście?

To smutny dzień w świecie polskich sportów walki. Po ponad miesięcznej walce o życie, Artur Walczak odszedł w szpitalu.

The War 3: Takiego wywiadu po gali w Polsce jeszcze nie było! ”Z podwórka jestem ku**a! [WIDEO] Co wy na to?

Jesteśmy po trzeciej edycji The War, która dostarczyła dużo emocji. Pojedynki na gołe pięści jak zawsze należały do krwawych i twardych. Jeden z uczestników zaskoczył nawet dziennikarza swoimi emocjami i wypowiedzią w klatce. Takiego wywiadu jeszcze po gali w Polsce nie było.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis