MMA PLIzu UgonohIzu Ugonoh przed KSW 54: W każdych rękawicach potrafiłem nokautować i myślę, że w tych do MMA też.. [WIDEO]

Izu Ugonoh przed KSW 54: W każdych rękawicach potrafiłem nokautować i myślę, że w tych do MMA też.. [WIDEO]

Izu Ugonoh już w sobotę zadebiutuje w mieszanych sztukach walki. Podczas KSW 54 zmierzy się z Quentinem Domingosem (5-1). Były bokser do najbliższego starcia przygotowywał się w WCA Fight Team pod okiem Roberta Jocza.

Ugonoh ma za sobą bogate doświadczenie w świecie sportów walki. Na początku swojej sportowej drogi długo trenował piłkę nożną, ale drużynowe sporty nie były tym, co pasjonowało go najbardziej. W końcu trafił więc do ringu, gdzie rozpoczął swoją przygodę z kickboxingiem. Przez lata trenował i walczył z sukcesami w tej dyscyplinie sportu. Sześciokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium w mistrzostwach Polski. Zdobył również tytuł mistrza świata i Europy amatorów w formule K-1.

Izu Ugonoh już w sobotę pokaże moc swoich pięści!

Przedstawiamy rozmowę z Izu Ugonohem, który już w sobotę zadebiutuje w MMA. Były bokser podczas KSW 54 zmierzy się z Quentinem Domingosem (5-1). Izu wspomina, że w każdych rękawicach potrafił nokautować swoich oponentów.

Następnym etapem rozwoju sportowej kariery Izu okazał się boks zawodowy. Ugonoh zadebiutował w nim w roku 2010 i już w pierwszej rundzie walki znokautował swojego rywala. W Polsce stoczył w ringu jeszcze osiem bojów i ze wszystkich wyszedł zwycięsko.

Kolejne starcia toczył w Nowej Zelandii, gdzie dopisał do swojego rekordu kolejnych osiem wygranych. Spróbował swoich sił również w USA, jednak tam przegrał swoją pierwszą walkę w boksie. Następnie wrócił nad Wisłę, gdzie odbił się po porażce i stanął do boju o tytuł mistrza Polski.

W tym starciu musiał jednak uznać wyższość Łukasza Różańskiego. Jednocześnie była to jego ostatnia walka w tym sporcie. Ostatecznie Izu zakończył karierę w boksie z osiemnastoma zwycięstwami na koncie i tylko dwiema porażkami. W tym czasie zdobył też trzy pas mistrzowskie: WBO Africa, WBA Oceania i IBF Mediterranean.

Teraz Izu spróbuje swoich sił w mieszanych sztukach walki. Jak sam mówi, boks nie do końca był tym, co chciał robić. Czuł, że to nie jest sportowa droga, którą chce dalej podążać i w końcu nadszedł czas na zmianę. Ugonoh przygotowuje się do swojego debiutu w MMA w Warszawskim Centrum Atletyki, gdzie ma okazję trenować z takim zawodnikami jak Jan Błachowicz czy Daniel Omielańczuk.

Zobacz także:

Weekendowy rozkład jazdy z MMA [28-30.08.2020]

Przed nami kolejny niezwykle interesujący weekend z MMA. Zwłaszcza jeśli chodzi o polskich fanów.

Roberto Soldic dla Gamrota na KSW 54? Padła taka propozycja, co na to “Gamer”?

Czy Roberto Soldic był proponowany dla Mateusza Gamrota na galę KSW 54? Okazuje się, że właśnie taki pomysł mieli włodarze polskiego giganta, kiedy z walki wieczoru nadchodzącej gali wypadł Shamil Musaev.