MMA PLGeorges St. PierreGSP w Galerii Sław UFC, mimo, że przyznał, że… nienawidzi walk

GSP w Galerii Sław UFC, mimo, że przyznał, że… nienawidzi walk

GSP w Galerii Sław UFC! Legendarny Kanadyjczyk został włączony do grona najlepszych zawodników mieszanych sztuk walki w historii amerykańskiego giganta minionej nocy. Co jednak ciekawe, sam przyznał, że… w swojej karierze nienawidził walczyć.

GSP w Galerii Sław UFC, mimo, że przyznał, że… nienawidzi walk

Co jednak ciekawe, Kanadyjczyk w rozmowie z dziennikarzami – już jako członek Galerii Sław UFC – przyznał, że przez całą swoją karierę nienawidził walczyć. Mimo to stał się jednym z najlepszych zawodników w historii tego sportu:

“Ja także nienawidzę walk. Nienawidzę tego. Robiłem to, bo potrzebowałem jakiegoś punktu wyjścia do tego, aby dostać się tam, gdzie chciałem się dostać w życiu. Nie lubię walczyć. Najgorszy dzień w moim życiu to był dzień, w którym walczyłem. Ale robiłem to, bo chciałem zdobyć życie, o jakim marzyłem. Mam teraz wolność, zdrowie, kondycję, bogactwo, dostęp do rzeczy, których inni ludzie nie mają. Jest wiele zalet, ale musisz zapłacić czasami cenę za to i to czasem kilka razy w roku. Zwłaszcza jeśli chcesz być fighterem i walczyć z najlepszymi.”

Ostatnią walką GSP w karierze było starcie o mistrzowski pas wagi średniej, do którego doszło w listopadzie 2017 roku. Na gali UFC w Madison Square Garden pokonał wówczas ówczesnego czempiona – Michaela Bispinga. W swojej karierze zdobył zatem pasy wagi półśredniej i wspomnianej średniej. 40-latek przez wiele jest uznawany za najlepszego zawodnika MMA w historii.

Zobacz także:

Andrzej Gołota zawalczy w MMA? Jest jasna deklaracja!

Andrzej Gołota (41-9-1, 33 KO) wróci do rywalizacji? Jest jasna deklaracja naszej legendy boksu. Co ciekawe 53-latek został zapytany również o potencjalny debiut w mieszanych sztukach walki. W ostatnim czasie wielu cenionych pięściarzy wraca na ring – w większości nie jest to dobra decyzja.

Kawulski komentuje zestawienie Pudzianowski-Bombardier! Będzie zawodnik rezerwowy! Zaskoczeni?

Maciej Kawulski jeden z właścicieli KSW skomentował ogłoszoną walkę wieczoru. Podczas 64 edycji w Łodzi ma dojść do starcia Mariusza Pudzianowskiego (15-7) z Serigne Ousmane Dia (2-0). Jest dobra wiadomość.