MMA PLGLORYGlory wraca do gry. Walka Arkadiusza Wrzoska już na początku października! 

Glory wraca do gry. Walka Arkadiusza Wrzoska już na początku października! 

Największa organizacja kickboxingu na świecie zapowiedziała powrót! Od jakiegoś czasu pojawiały się doniesienia o sporych problemach finansowych Glory. Jak widać organizacja zamierza zaskoczyć i jeszcze pokazać jak bardzo jest silna. Trzeciego października swoją następną walkę stoczy nasz reprezentant Arkadiusz Wrzosek. 

Największa organizacja wraca ze swoimi sportowymi wydarzeniami już na początku października. Drugiego i trzeciego odbędą się dwa pierwsze wydarzenia na terenie Holandii. Arkadiusz Wrzosek (13-5, 7 KO) mogący popisać się #6 miejscem w oficjalnym rankingu wystąpi na drugim ogłoszonym wydarzeniu. Polak ponownie zostaje zestawiony z Antonio Plazibatem (18-3, 11 KO).

Zwycięzca tego starcia będzie bliski walki o tytuł wagi ciężkiej, który dzierży niekwestionowany champion Rico Verhoeven (56-10, 17 KO). Dodać trzeba, że do ich starcia miało dojść pierwotnie już pod koniec marca, ale plany pokrzyżował Covid-19. Przypomnijmy, że gale Glory od niedawna są transmitowane w TVP Sport.

Arkadiusz Wrzosek poznał nową datę. Przeciwnik należy do ścisłej czołówki!

Wrzosek po dużych zawirowaniach ostatecznie wystąpił w świetnie obsadzonym turnieju w Holandii. Podczas Glory 62 odpadł w pierwszej walce przegrywając jednogłośną decyzją sędziów sędziów z uznanym – Benjaminem Adegbuyim. Reprezentant Uniq Fight Team wrócił do Polski, aby przed własną publicznością stanąć do obrony pasa w organizacji Fight Exclusive Night. Był to bardzo udany start, w którym ostatecznie w piątej odsłonie zastopował doświadczonego Patricka Schmida.

Arek swoją ostatnią walkę stoczył pod koniec listopada w Chicago. Była to druga szansa od Glory. Również nie brakowało zawirowań, ale tym razem odnośnie przeciwnika, bo raz za razem mieliśmy zmiany. Warszawianin w drugiej rundzie zdemolował Demoreo Dennisa. Zobaczcie sami.

26-latek w Bośni i Hercegowinie w trzeciej rundzie efektownie znokautował doświadczonego Michała Turyńskiego! Antonio dostał szansę od Glory. W debiucie wystąpił w Paryżu. Po całym dystansie jednogłośną decyzją sędziów pokonał Nordine Mahieddine, który walczył przed własną publicznością. Plazibat w poprzednim roku dołożył jeszcze dwa zwycięstwa z dobrze znanym w naszym kraju  Tomasem Moznym oraz Holandii. W kolebce kickboxingu czekała go ciężka przeprawa. Była to starcie z Jahfarrem Wilnisem, w którym sędziowie punktowi wskazali niejednogłośnie na Plazibata.

Zobacz także:

Radczenko atakuje! Będzie odpowiedz ”Szpili”?

Ukrainiec domaga się, aby Artur Szpilka dotrzymał słowa

Najman-Don Kasjo na zasadach bokserskich! Jak typujecie?

Marcin Najman w drugim akcie ma zmierzyć się z Kasjuszem Życińskim. Sami zobaczcie co powiedział częstochowianin o tej walce