MMA PLBoksRadczenko atakuje Szpilkę: Nie jest mu wstyd przed kibicami?

Radczenko atakuje Szpilkę: Nie jest mu wstyd przed kibicami?

Sergiei Radczenko atakuje Artura Szpilkę! Ukrainiec, który w kontrowersyjnych okolicznościach przegrał walkę ze “Szpilą” w marcu tego roku na gali bokserskiej w Łomży jest zdziwiony słowami Polaka o nagłej rezygnacji z rewanżu.

Przypominamy, że walka Szpilka vs. Radczenko zakończyła się decyzją sędziów na korzyść “Szpili”. Decyzja ta wywołała jednak sporo kontrowersji. Środowisko nie zgadzało się z werdyktem, a Szpilka dla rozwiania wątpliwości zapewniał Radczence rewanż.

Radczenko atakuje Szpilkę: Nie jest mu wstyd przed kibicami?

Sprawa jednak się skomplikowała. Szpilka ma przed sobą ostatnią walkę w kontrakcie z promotorem Andrzejem Wasilewskim. Miała to być właśnie walka z Sergieiem Radczneko. Ale po ostatniej porażce Ukraińca z Mateuszem Masternakiem pomysł tej walki upadł.

Szpilka zapowiedział, że ma trzy nowe propozycje walki i żadną z nich nie jest rewanż z Radczenko. Ukrainiec natomiast odniósł się do tej całej sytuacji w oświadczeniu, które przesłał Super Expressowi.

Poniżej jego treść:

“Nie tak dawno czytałem o tym, że Artur podpisał umowę z Andrzejem Wasilewskim na ostatnią walkę, a później będzie wolnym zawodnikiem.

Czytałem też, że ma trzy warianty z kim stoczyć walkę. Jestem tym bardzo zdziwiony! Jeszcze wiosną Artur kontaktował się ze mną osobiście. Pisał o kontuzji, ale zapewniał, że do końca roku rewanż obowiązkowo musi się odbyć. A teraz mówi o trzech wariantach? Jak to?!

Nie jest mu wstyd przed kibicami? Uważam, że prawdziwy mężczyzna, jeśli dał komuś słowo, to go dotrzymuje. Wszyscy czekają na ten rewanż, a ja czekam na niego tym bardziej.”

Zobacz także:

Vaso Bakocevic walczył o pas BMF! 

Znany polskiej publiczności Vaso Bakocevic walczył o bałkański odpowiednik pasa BMF (“największego skurwiela”). Czarnogórzec musiał jednak uznać wyższość swojego rywala.

RWC 5: Michał Andryszak kończy rywala pierwszym kopnięciem! 9 sekund!

Michał Andryszak (21-8, 1 N/C) błyskawicznie znokautował Iona Grigore (7-2) w walce wieczoru gali RWC 5 w Mrągowie.