MMA PLGenesisGenesis: Różal vs. Barnett – poznaliśmy zasady i arenę pojedynków

Genesis: Różal vs. Barnett – poznaliśmy zasady i arenę pojedynków

Foto: Genesis Fights

W najbliższy piątek odbędzie się premierowa gala Genesis, w której zawodnicy zmierzą się w pojedynkach na gołe pięści. Na jakich zasadach odbędą się walki oraz w jakim wymiarze czasowym zawalczą m.in. Marcin “Różal” Różalski i Josh Barnett?

Nowa formuła podbija rynek

Walki na gołe pięści to nowa formuła walk, która zdobywa coraz większa popularność na całym świecie. Często krwawe i brutalne pojedynki bez rękawic powinny odbywać się według specjalnych zasad, które nie tylko dadzą multum emocji zgromadzonym przed telewizorami kibicom, ale także zapewnią bezpieczeństwo zawodnikom. Wobec tego Federacja KSW, która jest organizatorem premierowej gali Genesis, wprowadziła kilka reguł według których odbędą się piątkowe pojedynki.

Zasady walk

Zawodnicy, którzy wystartują na piątkowej gali Genesis będą mogli używać gołych pięści i łokci podczas walki w stójce. Co więcej dozwolone będą także uderzenia w klinczu. Wymagające pojedynki bez użycia rękawic oraz bogata karta walk wiążą się także ze skróceniem czasowego wymiaru starć. Zgromadzeni w ringu fighterzy będą walczyć w formule 3 rund po 3 minuty każda. W zależności od pojedynku organizatorzy przewidzieli możliwość zmiany liczby rund, w których stoczy się walka. Każdy knockdown będzie się wiązał z 10-sekundowym odliczaniem. Nie przewidziano maksymalnej ilości knockdownów w pojedynku.

Arena pojedynków

W jakich warunkach zawalczą zawodnicy gali Genesis? Jako miejsce starć przewidziano klatkę o wymiarach 8 na 8 metrów. Dodatkowym obowiązkiem, który wprowadzili organizatorzy są limity wagowe. Zostały one wyznaczone według ustaleń indywidualnych, co oznacza, że kibice mogą liczyć na naprawdę mocne ciosy. W walce wieczoru Marcina Różalskiego i Josha Barnetta obowiązuje limit wagowy 120 kg, a że żaden z nich nie zamierza wstrzymywać ręki każdy cios może być tym decydującym.

Karta walk

120 kg: Marcin Różalski vs Josh Barnett
65 kg: Bartosz Batra vs Michał Królik
80 kg: Vaso Bakočević vs Dariusz Rutkiewicz
73 kg: Gracjan Szadziński vs Ján Široký
57 kg: Aleksandra Rola vs Monika Porażyńska
120 kg: Rafał Kijańczuk vs Marcin Wasilewski
72 kg: Damian Szmigielski vs Denis Makowski

Źródło: Piotr Iwańczyk/Polsat Sport

Zobacz także:

Już pod koniec października starcie mężczyzny z kobietą! Powinno do tego dojść?

To jest dopiero szok! Tak to prawda.. Pod koniec października dojdzie do konfrontacji mężczyzny z kobietą

Khabib wyklucza walkę z McGregorem lub Poirierem o pas: Powiem wam, co ich dyskwalifikuje!

Mistrz wagi lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov wyklucza walkę z Conorem McGregorem lub Dustinem Poirierem o posiadane przez niego trofeum. W rozmowie z TSN podał ważny powód, który przesądza o dyskwalifikacji obu zawodników w kontekście otrzymania walki o pas.