MMA PLConor McGregorKhabib wyklucza walkę z McGregorem lub Poirierem o pas: Powiem wam, co ich dyskwalifikuje!

Khabib wyklucza walkę z McGregorem lub Poirierem o pas: Powiem wam, co ich dyskwalifikuje!

Foto: Facebook/ Khabib Nurmagomedov

Mistrz wagi lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov wyklucza walkę z Conorem McGregorem lub Dustinem Poirierem o posiadane przez niego trofeum. W rozmowie z TSN podał ważny powód, który przesądza o dyskwalifikacji obu zawodników w kontekście otrzymania walki o pas.

Conor McGregor i Dustin Poirier mają zmierzyć się w rewanżowym starciu już 23 stycznia przyszłego roku. Nieoficjalnie mówiło się, że wygrany z tej konfrontacji otrzyma od UFC walkę o pas mistrzowski wagi lekkiej.

Pojedynek z McGregorem w swoim mediach społecznościowych potwierdził już Dustin Poirier:

Khabib wyklucza walkę z McGregorem lub Poirierem o pas: Powiem wam, co ich dyskwalifikuje!

Okazuje się jednak, że walka McGregor vs Poirier to wcale nie jest eliminator. Głos w tej sprawie zabrał mistrz wagi lekkiej Khabib Nurmagomedov, który w najbliższy weekend na gali UFC 254 będzie bronił tytułu mistrzowskiego w walce z tymcasowym czempionem Justinem Gaethje.

Co Rosjanin mówi o potencjalnej walce z wygranym rewanżu między McGregorem a Poirierem?

“Nadal uważam, że oni muszą mieć walkę w kategorii lekkiej. Jeśli zrobią ją w półśredniej czy średniej, to nie będzie to eliminator do walki o pas w wadze lekkiej. Jeśli chcesz zostać pretendentem w wadze lekkiej, to walcz w wadze lekkiej. Coś tutaj jest nie tak? To tak, jakbym powiedział, że jestem mistrzem wagi lekkiej, ale dajcie mi walkę z Gaethje w wadze półśredniej, bym nie musiał zbijać wagi i jak wygram, to okrzyknę siebie mistrzem wagi lekkiej. Absurd, ale to taka sama sytuacja. Według mnie, jeśli chcesz walczyć o pas wagi lekkiej, to walcz wcześniej w wadze lekkiej.”

Zobacz także:

Rywal Mateusza Gamrota dostanie hitową walkę? “Jestem gotowy!”

Czy rywal Mateusza Gamrota dostanie hitową walkę już w swoim drugim występie w oktagonie UFC? Guram Kutateladze jest gotowy na wejście na zastępstwo i walkę już w najbliższy weekend!

Rywal Mateusza Gamrota w UFC: Nie wygrałem tego bracie, nie wiem co widzieli sędziowie!

Rywal Mateusza Gamrota w UFC – Guram Kutateladze w wywiadzie po walce z Polakiem stwierdził, że nie wygrał tej walki, a sędziowie najprawdopodobniej pomylili się w jej ocenie.

Marcin Różalski przed Genesis o swoim stanie zdrowia: Mam niedowład obu nóg

Marcin Różalski w tygodniu przed pierwszą w historii galą Genesis będzie najważniejszą osobą w polskim świecie mieszanych sztuk walki. Były mistrz KSW w walce wieczoru gali walk na gołe pięści zmierzy się z legendarnym Joshem Barnettem.