MMA PLK-1Tego jeszcze w Polsce nie było! Pierwsza walka mężczyzny z kobietą pod koniec października!

Tego jeszcze w Polsce nie było! Pierwsza walka mężczyzny z kobietą pod koniec października!

To będzie wydarzenie bez precedensu w polskim sporcie. Naprzeciw siebie w ringu staną kobieta i mężczyzna. Będzie to starcie w formule K1. Dojdzie do tego trzydziestego października na gali South Battle 5.

K-1

Siódma walka karty głównej South Battle 5 wygląda na pierwszy rzut oka jak pomyłka w rozpisce, ale nikt się nie pomylił. 30 października faktycznie dojdzie do pierwszego w kraju ringowego starcia między kobietą a mężczyzną. A rękawice w tej walce skrzyżują Magdalena Kasprzyk i Radosław Dzięgiel.

Walka kobieta vs mężczyzna już pod koniec października!

”Walka płci” jest pomysłem zawodniczki, która rzuciła wyzwanie organizatorom, a temat bardzo szybko podchwycił Mateusz Wójcik, właściciel marki Giorre, która jest jednym ze sponsorów gali.

Przełamujemy stereotypy. Kobiety z powodzeniem rywalizują z mężczyznami na wielu płaszczyznach codziennego życia, w tym na płaszczyźnie zawodowej, a w wielu dziedzinach biją nas na głowę. Dlaczego więc nie miałyby rywalizować z mężczyznami w sporcie? Tym bardziej że w wielu dyscyplinach nie mają sobie równych. Sam też jestem miłośnikiem sportów walki, więc jak tylko pojawiło się wyzwanie Magdaleny, to nie zastanawialiśmy się ani chwili.

Pojedynek pomiędzy Magdaleną Kasprzyk, a Radosławem Dzięgielem będzie pierwszym tego typu starciem na sportowej mapie Polski, ale być może nie ostatnim. Organizatorzy South Battle 5 nie ukrywają, że tego typu starcia mogą na stałe zagościć w karcie walk przyszłych gal.

Pojedynek płci to jednak niejedyna atrakcja piątej gali z cyklu South Battle. W karcie głównej znajdziemy mnóstwo utytułowanych zawodników z kraju i zza granicy. W niemal każdej z walk rękawice będą krzyżowali wielokrotni mistrzowie swoich krajów, a także mistrzowie Europy i świata.

Ponadto w karcie pojawi się zawodniczka KSW, Marta Chojnowska o czym wspomina Tomasz Mordarski.

Organizatorzy gali wspólnie z jednym ze sponsorów podjęli rękawice i szybko wytypowali dla Magdaleny rywala. Magdalena jest klasową zawodniczką, sześciokrotną mistrzynią Polski muay thai, dwukrotnie triumfowała w Pucharze Świata w K1. Szukając dla niej przeciwnika, wytypowaliśmy Radosława Dzięgiela, który bardzo dobrze czuje się w ringu, triumfował między innymi podczas Gali Fight Time 21.

Robert Ruchała młody i niepokonany zawodnik MMA stoczy walkę w formule K1. Robert to między innymi mistrz Polski MMA, który posiada purpurowy pas brazylijskiego jiu-jitsu – wyjaśnia Mordarski.

Gala South Battle 5 odbędzie się już 30 października, a obejrzeć ją będzie można między innymi za pośrednictwem strony internetowej tv.fightbf.com.

Mamy też słowa od bohaterów nadchodzącego starcia!

Pierwsza do głosu doszła Magdalena Kasprzyk, która nie ma obaw przed nadchodzącym starciem.

Nie, absolutnie. Rywal przeciwnej płci nie zmienia mojego podejścia ani sposobu, w jaki się przygotowuje do walki. Wiem, jak walczą mężczyźni, ponieważ na co dzień trenuje głównie z nimi (..) Nie mam żadnych obaw. Jak mówiłam ciężko pracuję na treningach. Znam swoje mocne strony i wiem, na co zwracać szczególną uwagę. Poza tym, w końcu to wyzwanie, które sama rzuciłam organizatorom. Zamiast obaw, czuję lekką ekscytację tym wydarzeniem.

Swoje zdanie na temat takiego zestawienia wypowiedział Radosław Dzięgiel, który już pod koniec tego miesiąca zmierzy się z kobietą.

Na pewno nie lekceważę przeciwniczki, a już na pewno nie dlatego, że jest kobietą. Kiedy otrzymałem propozycję walki z Magdą sporo się nad tym zastanawiałem. Uznałem jednak, że obojętnie jakiej decyzji nie podejmę, to może ona zostać źle odebrana. Natomiast jako sportowiec wiem, że odmówienie tej walki, byłoby brakiem szacunku dla mojej rywalki jako dla sportowca. A na brak szacunku w sporcie nie ma miejsca.Do gali zostało kilkanaście dni, ciężko przepracowuję treningi i czekam na to widowisko. Jestem bardzo zmotywowany i pozytywnie nastawiony.

Cała karta walk South Battle 5:

 • Rafał Dudek vs Gary Mouhet (Francja) 75 kg K1 Pro 3×3 min
 • Max Bratkowicz vs TBA 81kg K1 Pro 3×3 min
 • Tomasz Brotoń vs Yann Cpcuet (Francja) 75 kg K1 Pro 3×3 min
 • Marta Chojnoska vs Magdalena Niemyjska 56 kg K1 Pro 3×3 min
 • Marcin Kociołek vs Dariusz Rutkiewicz 72kg K1 Pro 3×3 min
 • Szymon Dyl vs Daniel Majka (Pas FBF) 75kg K1 Pro AM 5x 2 min
 • Magdalena Kasprzyk vs Radosław Dzięgiel 54 kg K1 Pro 3×3 min
 • Arek Rolka Rolka vs Mateusz Różak 71kg K1 Pro 3×3 min
 • Kacper Adamczewski vs TBA 71kg K1 Pro AM 3×2 min
 • Oskar Cionek vs Gniewko Herbst 60 kg Low kick Pro AM 3×2 min
 • Mateusz Wąsowski vs Piotr Urzędowski 84 kg Low Kick Pro AM 3×2 min

Zobacz także:

Marcin Różalski zdradza swój stan zdrowia! W piątek będzie zwycięstwo?

To już w sobotę! Marcin Różalski wraca do rywalizacji. Jego przeciwnikiem będzie legendarny Josh Barnett

Nowy transfer w FAME MMA! Pozytywnie zaskoczeni?

To jest nowy transfer w organizacji FAME MMA. Można powiedzieć z FFF do FAME MMA. Czy narzeczona ponownie będzie z niej dumna?

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis