MMA PLKSWFani wskazują konkretnego rywala dla Szymona Kołeckiego po KSW 52!

Fani wskazują konkretnego rywala dla Szymona Kołeckiego po KSW 52!

Złoty medalista olimpijski w podnoszeniu ciężarów, który teraz z powodzeniem startuje w MMA, Szymon Kołecki (8-1) w miniony weekend zaliczył bardzo ważną i efektowną wiktorię, kiedy to na gali KSW 52 w Gliwicach znokautował w drugiej rundzie Damiana Janikowskiego (4-3). 

Po tej wiktorii zrodziło się pytanie – kto następny dla Kołeckiego?

W komentarzach pojawiają się różne mocne kandydatury. Wszak, w Federacji KSW Kołecki zanotował drugą wiktorię z rzędu, bowiem wcześniej pokonał samego Mariusza Pudzianowskiego. Jednak jedna konkretna propozycja wzbudziła wielkie zainteresowanie w mediach społecznościowych.

Jeden z fanów zaproponował dla Kołeckiego, człowieka-orkiestrę polskiego MMA, który ostatnio wrócił do zawodowych startów.

Mowa o Łukaszu Jurkowskim (17-11), który w 2017 roku w KSW pokonał Romeau Sokoudjou, w 2018 przegrał z Martinem Zawadą, a w tym roku wygrał ze Stipe Bekavacem.

Powstał nawet hashtag promujący pomysł tego zestawienia – #JurasKolecki.

Co ciekawe, współwłaściciel Federacji KSW, Martin Lewandowski zapowiedział już zorganizowanie w 2020 roku kolejnej gali na Stadionie Narodowym, na której “Juras” miałby wystąpić.

A Wam jak podoba się pomysł zestawienia Kołecki vs. Jurkowski?