MMA PLKSWWyniki KSW 52: Szymon Kołecki nokautuje w drugiej rundzie Damiana Janikowskiego

Wyniki KSW 52: Szymon Kołecki nokautuje w drugiej rundzie Damiana Janikowskiego

Foto: KSW
Foto: KSW

W drugiej najważniejszej walce gali KSW 52 w Gliwicach zmierzyło się dwóch medalistów olimpijskich – w zapasach Damian Janikowski (4-2) i w podnoszeniu ciężarów Szymon Kołecki (7-1). W klatce lepszy okazał się Kołecki, który znokautował przeciwnika w drugiej rundzie.

Co to była za bijatyka!

Obaj olimpijczycy wyglądali jakby postawili wszystko na jedną kartę. Od początku ruszyli na siebie z niesamowicie mocnymi ciosami i na początku starcia wyglądało na to, że się ono szybko zakończy. Jednakże po chwili wymian, zobaczyliśmy klincz  i wymianę krótkich ciosów, które trafiały na głowę rywala. Pod koniec rundy zawodnicy się od siebie odkleili i znowu wymieniali się ciosami na środku klatki. Po obu widać było, że pierwsza runda kosztowała ich bardzo dużo sił.

W drugiej rundzie walka nie była już tak dynamiczna. Widać, że zawodnicy wystrzelali się z energii i uważniej podchodzi do umiejętności przeciwnika, wymieniając się ciosami na nogach. W tej odsłonie to Kołecki był stroną, która trafiała częściej. W końcu Kołecki zdecydował się na szarżę. Najpierw naruszył Janikowskiego, który po ciosach zaczął się chwiać na nogach i poczuwszy krew, ruszył do przodu, by dokończyć dzieła zniszczenia.

Kołecki okładał bezradnego wówczas Janikowskiego i sędzia pojedynku musiał go przerwać.

KOMPLET WYNIKÓW GALI KSW 52 W GLIWICACH