MMA PLArchiwumFAME MMAFAME MMA 8: Sobota nie dla “Soboty”. “Filipek” zwycięża bitwę raperów

FAME MMA 8: Sobota nie dla “Soboty”. “Filipek” zwycięża bitwę raperów

Filip “Filipek” Marcinek pokonał Michała “Sobotę” Sobolewskiego na gali FAME MMA 8 w Łodzi.

FAME MMA 8 Sobota

Początek walki dość spokojny. “Filipek” od czasu do czsu wypadał z ciosami prawą ręką. Marcinek punktował znacznie starszego rywala. “Sobota” od czasu wyprowadzał niskie kopnięcia. W końcówce rundy Sobolewski nieco się uaktywnił. Marcinek chciał na to odpowiedzieć obaleniem, które zostało jednak dobrze wybronione przez odrzucenie nóg.

W drugiej rundzie “Filipek” zaczął od grady ciosów. Później do ataku ruszył jednak “Sobota”. Pojedynek przeniósł się do parteru. Choć trenujący u szczecińskich berserkerów raper miał dosiad i atakował ciosami z góry (głównie na gardę) to w końcu dał się przetoczyć. Sobolewski dobrze jednak się sklejał i nie pozwalał młodszemu przeciwnikowi na atak. W końcówce rundy oglądaliśmy jeszcze klincz, na rozerwanie którego trafił Marcinek.

Ostatnia runda zaczęła się od wymian w stójce. Znacznie bardziej zaawansowany wiekowo “Sobota” był już mocno zmęczony. Mimo to starał się wywierać presję. Marcinek polował na backfisty. Sobolewski zdołał przenieść pojedynek do parteru, gdzie trzymał rywala. Przed końcem rundy zawodnicy jeszcze wstali. Walka dotrwała jednak do ostatniego gongu.

Decyzja była jednogłośna. Pojedynek wygrał “Filipek”.

Krótko o uczestnikach walki…

Michał “Sobota” Sobolewski

Michał Sobolewski znany pod pseudonimem “Sobota” to raper, który tworzy już od lat 90. XX wieku. W czasie swojej kariery współpracował m.in. z Matheo czy Popkiem. Zaliczył także epizody w filmach np. “Kobiety Mafii”. Fani MMA mogą kojarzyć chociażby jego utwór “Do góry łeb”, do którego wychodził jeden z najbardziej doświadczonych zawodników KSW – Michał Materla. W 2020 roku 43-letni “Sobota” poinformował o zakończeniu kariery muzycznej.

Filip “Filipek” Marcinek

Filip Marcinek podobnie jak przeciwnikiem zajmuje się raperem. Tworzący pod pseudonimem “Filipek” artysta specjalizuje się m.in. we free tyle’u, w którym odniósł kilka sukcesów.. Marcinek dwukrotnie walczył już wcześniej w FAME MMA, notując porażkę i zwycięstwo.

Zobacz także:

“Wiewiór” zdecydowanie lepszy od Ferrariego na FAME MMA 8.

Maksymilian Wiewiórka zdeklasował technicznie Amadeusza Roślika. Technika zdecydowała.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis