MMA PLKSWDroga do KSW 58: Salahdine Parnasse i Daniel Torres [ZAPOWIEDŹ WIDEO]

Droga do KSW 58: Salahdine Parnasse i Daniel Torres [ZAPOWIEDŹ WIDEO]

Foto: KSW

Droga do KSW 58. Ponad rok fani KSW czekali na powrót do klatki mistrza wagi piórkowej. Już podczas gali KSW 58 Salahdine Parnass stanie do obrony swojego pasa w starciu z nieprzewidywalnym Danielem Torresem.

Droga do KSW 58: Salahdine Parnasse i Daniel Torres

Niepokonany Salahdine Parnasse w roku 2020 nie pojawił się w klatce KSW. Francuz borykał się z kontuzją nogi i nie mógł regularnie trenować. Gdy zakończył jednak rehabilitację i wrócił do pełnej sprawności, ruszył z przygotowaniami do kolejnego mistrzowskiego boju.

Parnasse dla organizacji KSW walczył już pięć razy. W ostatnim boju na gali KSW 52 zmierzył się z bardzo doświadczonym Ivanem Buchingerem i po raz kolejny udowodnił jak fenomenalnym jest zawodnikiem. Francuz wyraźnie dominował nad Słowakiem i rozbił go na przestrzeni pięciu rund mistrzowskich.

We wcześniejszym pojedynku Salahdine w pięknym stylu zdominował Romana Szymańskiego. Wygrał z nim przez nokaut już w drugiej rundzie starcia i wywalczył tymczasowy pas wagi piórkowej.

Slahdine Parnasse trafił do KSW w roku 2017 i w debiucie dla organizacji pokonał Łukasza Rajewskiego. Następnie zmierzył się z byłym mistrzem organizacji Arturem Sowińskim i również  po tym starciu jego ręce zostały uniesione w geście zwycięstwa.

Tryumf nad byłym mistrzem pozwolił Francuzowi jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła i stanąć naprzeciwko innego byłego czempiona, Marcina Wrzoska. Słynący ze swojej nieustępliwości i widowiskowości w klatce Wrzosek również jednak nie dała rady Salahdinowi i przegrał z nim na punkty podczas gali KSW 46.

Francuz ma dziś na koncie piętnaście zawodowych walk i żadnej przegranej. Zanim Parnasse trafił do organizacji KSW głównie bił się nad Sekwaną, ale miał także okazję pojedynkować się w Chinach. Wywalczył też tytuł mistrzowski francuskiej organizacji 100% Fight.

Teraz Slahdine Parnasse stanie do drugiej obrony tytułu mistrza wagi piórkowej organizacji KSW i zapowiada, że po tej walce na tronie dalej będzie siedział stary król.

Daniel Torres ma za sobą świetną serię trzech wygranych z rzędu. W okrągłej klatce KSW zaprezentował się do tej pory cztery razy i tylko raz musiał uznać wyższość rywala. Niezależnie jednak od wyniku walki młody Brazylijczyk zawsze prowadzi swoje boje w dynamicznym i efektownym stylu. Zwycięstwa w klatce największej organizacji MMA w Europie doprowadziły go natomiast do walki o pas, którą stoczy już podczas KSW 58.

Torres w KSW walczy od roku 2018. W debiucie, bijąc się z Filipem Wolańskim, po niezwykle emocjonującym pojedynku wygrał na punkty. Starcie to zostało wybrane walką wieczoru gali KSW 44.

Podczas drugiego starcia Daniel przegrał na punkty z Romanem Szymańskim, ale zapewnił sobie kolejny bonus za starcie wieczoru.

W kolejnych dwóch bojach w okrągłej klatce Torres pokonał Filipa Pejicia i Maxa Cogę. Pomiędzy tymi starciami wygrał też przez nokaut podczas gali Innferno w Austrii.

Torres swoją przygodę ze sportami walki rozpoczął już w wieku sześciu lat. Dziś ma na koncie szesnaście zawodowych pojedynków i tylko cztery przegrane.

Już podczas gali KSW 58 Brazylijczyk będzie miał okazję po raz kolejny pokazać na co go stać i tym razem udowodnić, że pas mistrzowski powinien zawisnąć na jego biodrach. Niepokonany Salahdine Parnasse będzie jednak dla niego wyzwaniem z najwyższej sportowej półki. Który z tych dwóch zawodników zasiądzie ostatecznie na tronie wagi piórkowej po gali KSW 58? Przekonamy się już 30 stycznia.

Sprzedaż PPV na galę KSW 58 dostępna jest na stronie KSWTV.com.

Zobacz także:

KSW 58 – rozpiska, transmisja, godziny rozpoczęcia gali

Już 30 stycznia odbędzie się pierwsza tegoroczna gala największej polskiej organizacji MMA – KSW 58.

Kontrowersyjny sparing gwiazdy KSW, w którym… znęcał się nad rywalem [WIDEO]

W sieci pojawił się kontrowersyjny sparing z udziałem gwiazdy KSW. Na filmie widać, jak wyraźnie większy gwiazdor Federacji KSW rzekomo znęcał się nad zawodnikiem, który wcześniej… wyżywał się na początkujących adeptach mieszanych sztuk walki.