MMA PLACAOFICJALNIE: Daniel Omielańczuk na ACA 122 zmierzy się z kolejnym Amerykaninem

OFICJALNIE: Daniel Omielańczuk na ACA 122 zmierzy się z kolejnym Amerykaninem

Foto: ACA

Niedawny pretendent do pasa wagi ciężkiej organizacji ACA Daniel Omielańczuk (24-10-1, 1 N/C) powróci do klatki już 23 kwietnia. Na gali ACA 122 w Mińsku Polak zmierzy się z Danielem Jamesem (10-5-1).

Omielańczuk serią czterech zwycięstw zapracował na walkę o pas, do której doszło w listopadzie ubiegłego roku podczas gali ACA 114 w Łodzi. Wtedy jednak Polak musiał uznać wyższość Tony’ego Johnsona. Po kilku miesiącach jego przeciwnikiem został kolejny Amerykanin.

💣 Wybuchowe starcie na karcie walk ACA 121 w Mińsku 🇧🇾. Przedstawiciel prawdziwej polskiej siły – Daniel Omielańczuk zmierzy się z amerykańskim kolosem – Daniel James. 📅 23 Kwietnia, Mińsk, Białoruś.

Posted by ACA on Friday, April 2, 2021

39-letni Amerykanin ma na koncie kilkanaście walk. Co ciekawe pochodzący z Chicago zawodnik zaliczył zawodowy debiut w organizacji Bellator MMA. “Amerykański Predator” nigdy nie miał szczęścia do walk mistrzowskich. Przegrywał bowiem walki o tytuł w takich organizacjach jak HFC, VFC czy nawet w nieco lepiej znanej LFA. W ACA jak dotąd James stoczył dwie walki i co ciekawe obie… w Polsce. Na ACA 101 w Warszawie uległ na punkty Ruslanowi Magomedowi. Z kolei na ACA 114 w Łodzi pokonał przed czasem Michala Martinka.

W walce wieczoru gali na Białorusi wystąpi zaś ostatni pogromca Omielańczuka, czyli Tony Johnson (14-5-1, 1 N/C). Pretendentem, który spróbuje odebrać mu pas królewskiej dywizji będzie zaś Ukrainiec Dmitry Poberezhets (26-5-1, 1 N/C). Jak wynika z nieoficjalnych informacji podczas tej samej gali dojdzie również do rewanżu między Rafałem Haratykiem a Piotrem Strusem.

Zobacz także:

Urwany palec w walce MMA! Takie rzeczy działy się na CFFC 94 [WIDEO]

Dramatyczne sceny oglądali kibice śledzący wydarzenia podczas minionej gali Cage Fury Fighting Championship 94! Po raz pierwszy w historii oglądaliśmy urwany palec w walce MMA!

Michał Sobiech vs. Patryk Kaczmarczyk na KSW 60. Kto wciąż pozostanie niepokonany?

Odkrycie roku 2020 w polskim MMA, Patryk Kaczmarczyk (6-0, 1 KO, 2 Sub) zadebiutuje 24 kwietnia w klatce KSW. Rywalem młodego zawodnika z Radomia na KSW 60 będzie inny niepokonany fighter, znany z występu w programie „Tylko Jeden”, Michał Sobiech (4-0, 3 KO). Starcie odbędzie się w limicie kategorii piórkowej.