MMA PLNajnowszeACADaniel Omielańczuk nie zawalczy o pas ACA! Ale jego występ aktualny!

Daniel Omielańczuk nie zawalczy o pas ACA! Ale jego występ aktualny!

Daniel Omielańczuk jednak nie zawalczy o pas ACA Najlepszy polski zawodnik wagi ciężkiej, Daniel Omielańczuk, musi jednak zaczekać na walkę o pas organizacji ACA.

Omielańczuk nie zawalczy o pas ACA
Foto: Daniel Omielańczuk / FACEBOOK

Zdecydowały względy logistyczne i trudności w ściągnięciu aktualnego mistrza z Rosji na galę w Polsce. Pomimo tego, już 20. sierpnia fani Omielańczuka zobaczą go podczas walki wieczoru. Kto będzie rywalem Polaka?

Daniel Omielańczuk nie zawalczy o pas ACA! Ale jego występ aktualny!

Daniel Omielańczuk (23-9) w zeszłym roku stoczył trzy zwycięskie walki pod banderą ACA i tym samym utorował sobie drogę do walki o pas mistrzowski organizacji w kategorii ciężkiej. Niestety, sytuacja epi-demiologiczna pokrzyżowała plany ACA i samego zawodnika, który już podczas najbliższej gali w Łodzi miał się bić o tytuł. Aktualny mistrz, Mukhomad Vakhaev nie przyleci do Polski.

Robiliśmy wszystko, żeby walka o pas mogła się wydarzyć już w sierpniu, ale Daniel będzie musiał jeszcze chwilę zaczekać na swoją szansę. Nikt nie kwestionuje tego, że pojedynek o tytuł mu się należy. Niestety, aktualna sytuacja na świecie – takim międzynarodowym organizacjom jak nasza bardzo utrudnia plano-wanie gal i zestawianie zawodników. Na sierpniowej gali w Polsce nie będzie żadnego fightera z Rosji. Natomiast zadbaliśmy o to, żeby Daniel, który bardzo chce walczyć jak najczęściej, mógł wrócić do klatki i zawalczyć na gali w Polsce – mówi Baysangur Edelbiev, przedstawiciel ACA.

Rywalem Polaka będzie nowy nabytek organizacji, Tomas Pakutinskas (19-12). Litwin jest na fali wzno-szącej i od 2018 roku nie przegrał żadnej walki. Polscy fani MMA mogą kojarzyć go z walki z Marcinem Sianosem, który potem trzykrotnie wyzywał Pakutinskasa do rewanżu. Ostatecznie do ponownego poje-dynku nigdy nie doszło.

Podczas gali ACA 109, 20. sierpnia w Łodzi, zaplanowano 10 walk w formule MMA. Do klatki powrócą Daniel Omielańczuk, Piotr Strus, Rafał Haratyk, Kamil Oniszczuk, Karol Celiński i Łukasz Kopera. Transmisję gali ACA 109 będzie można obejrzeć w usłudze pay-per-view za 25 zł.

Patroni medialni: MMARocks, InTheCage.pl, Kanał Sportowy i MMA.pl.

KARTA WALK ACA 109

Daniek Omielańczuk (23-9) vs Tomas Pakutinskas (19-12)
Piotr Strus (15-5) vs Rafał Haratyk (12-3)
Kamil Oniszczuk (7-0) vs Mindaugas Verzbickas (14-7)
Łukasz Kopera (9-3) vs Aurel Pirtea (20-11)
Goran Reljic (19-8) vs Nikola Dipchikov (18-7)
Karol Celiński (17-9) vs Luke Barnatt (15-8)

Zobacz także:

Alexander Emelianenko w dziwnym stanie po walce. Chwiejny krok i asekuracja sztabu

Alexander Emelianenko (28-8-1) nie będzie dobrze wspominał ostatniego pojedynku. Brat Fedora zadebiutował w organizacji ACA, a zmierzył się z dużo lżejszym (około 20 kilogramów) Magomedem Ismailovem (16-3-1), który zdecydowanie górował pod względem siły fizycznej.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis