MMA PLUFCCarla Esparza chce walki o pas UFC: Zasłużyłam na to!

Carla Esparza chce walki o pas UFC: Zasłużyłam na to!

Carla Esparza chce walki o pas mistrzowski wagi słomkowej UFC i mówi o tym bardzo głośno! Amerykanka w minioną sobotę odniosła kolejną efektowną wygraną.

Na UFC Fight Night 188 Esparza znokautowała Xiaonan Yan w drugiej rundzie, za co otrzymała bonus pieniężny w wysokości 50 tys. dolarów oraz ustawiła się jako pierwsza w kolejce do walki o pas.

Pas, który aktualnie posiada Rose Namajunas.

Carla Esparza chce walki o pas UFC: Zasłużyłam na to!

Esparza odniosła piątą wygraną z rzędu i na dodatek przed czasem, co jej zdaniem powinno z automatu dać jej miano pretendentki:

“Wierzę, że dostanę walkę o pas, ale tutaj nic nie jest pewne, dopóki nie podpiszesz kontraktu i nie usłyszysz tego od Dany White’a. Ale owszem, w mojej głowie zasługuję na walkę o pas i powinnam ją dostać z automatu. Dużo pracowałam przed tą walką nad kontrolą pozycji, by zacząć kończyć walki przed czasem. Wiedziałam, żeby zdobyć walkę o pas muszę skończyć to przed czasem i udało mi się to.”

Co ciekawe, Carla Esparza jest pierwszą w historii mistrzynią wagi słomkowej UFC. W grudniu 2014 roku pokonała ona w walce o pas… Rose Namajunas. Nie zdołała tytułu jednak obronić i już w pierwszej próbie przegrała z Joanną Jędrzejczyk.

Zobacz także:

FEN 34: Znamy rywalkę Lil Masti! Wystąpiła na wczorajszym Punchdown!

Podczas trwającej konferencji prasowej promującej nadchodzącą galę FEN 34 poznaliśmy rywalkę byłej mistrzyni FAME MMA – Anieli “Lil Masti” Bogusz. Jak potwierdzili właśnie organizatorzy w klatce FEN na przeciwko Lil Masti stanie… Adrianna Śledź, uczestniczka programu Love Island!

Pan Pawłowski o rozstaniu z FAME: Ludzie myślą, że co noc płaczę do zdjęcia Boxdela! [WIDEO]

Arkadiusz Pawłowski pojawił się na czwartej edycji PunchDown. Były konferansjer FAME MMA w rozmowie z naszym portalem zdradził, że już w czerwcu pojawią się pierwsze informacje odnośnie gali High Leeague.

Tede komentuje werdykt w walce Bonusa BGC: Sędzia skandal!

Po walce wieczoru PunchDown 4 pojawiła się lawina komentarzy. Mowa o dyskusyjnym werdykcie przy walce Piotra ”Bonusa BGC” Witczaka z Andrzejem ”Żuromem” Żuromskim. Na wynik zareagował znany raper ”Tede”.