MMA PLBellatorBellator 279: Cris Cyborg pewnie obroniła pas, ale tym razem nie wygrała przed czasem [WIDEO]

Bellator 279: Cris Cyborg pewnie obroniła pas, ale tym razem nie wygrała przed czasem [WIDEO]

Cris Cyborg (26-2, 1 N/C) zdecydowanie pokonała na punkty Arlene Blencowe (15-9) w walce wieczoru gali Bellator 279, której stawką był pas wagi piórkowej

Bellator 279 Cris Cyborg

Zawodniczki prowadziły stójkowe wymiany, ale ciosy Cyborg były zdecydowanie mocniejsze. Brazylijka złapała rywalkę i łatwo zepchnęła na siatkę. Po rozerwaniu mistrzyni trafiła wysokim kopnięciem. Blencowe odpowiedział dobrym obszernym ciosem. Cyborg posłała ją prawym prostym na deski. W parterze napierała, ale nieco rozpędziła się w tym ataku. Trafiła bowiem kolanem oponentkę, gdy ta była w parterze. Za to przewinienie odjęto jej punkt. Zaraz po wznowieniu Brazylijka obaliła jednak rywalkę. Później zaś trafiła też high kickiem.

Blencowe w stójce zaliczała skuteczne akcje. Australijka starała się skracać dystans. W okolicach ucha mistrzyni po jednym z ciosów pojawiła się krew. Cyborg dysponowała jednak potworną mocą. Brazylijka korzystając ze swojej siły skontrolowała rywalkę pod siatką. Tam łokciem rozbiła łuk brwiowy pretendentki. Blencowe kilkoma dobrymi ciosami zaskoczyła mistrzynię.

Rozcięcie Australijki stanowiło dla niej spory problem. Cyborg trafiała wysokim kopnięciami. Trafiła też frontalnie, gdy pretendentka obniżyła pozycję. Blencowe w stójce była aktywna i lewym sierpowym zdołała nawet na moment przewrócić czempionkę. Trzeba jednak przyznać, że Australijka złapała ją w dobrym momencie, gdy ta nie miała stabilnej pozycji. Cyborg uśmiechnęła się po tym ciosie. Kolejnymi uderzeniami powiększyła rozcięcie u rywalki. Twarz pretendentki zalała się krwią. Były front kicki, ciosy proste – Brazylijka metodycznie rozbijała rywalkę.

Niewielu na to stawiało, ale pojedynek doszedł do tzw. rund mistrzowskich. Pretendentka stawiła twardy opór. “Angerfist” po raz kolejny wytrąciła mistrzynię z równowagi. Cyborg odpowiedziała efektownym rzutem, dzięki któremu przeniosła pojedynek do parteru. Brazylijka uzyskała pozycję boczną. Łokciami potężnie obijała żebra rywalki. Blencowe zdołała wrócić do stójki na kilkadziesiąt sekund przed końcem rundy. W samej końcówce Cyborg trafiła jeszcze parę razy.

Waleczna pretendentka dotrwała do piątej rundy. “Angerfist” była nawet w stanie przedzierać się przez gardę rywalki swoimi ciosami prostymi. Cyborg znakomicie jednak kopała. Do celu dochodziły też bardzo mocne ciosy mistrzyni. Brazylijka rozważnie kontrolował pojedynek w stójce. Blencowe zapraszała ją zaś do bójki na środku klatki.

Decyzja sędziów była w tym wypadku oczywista. Cyborg wygrała zdecydowanie – 49-45 u wszystkich trzech sędziów.

Był to rewanż za pojedynek z października 2020 roku. Wtedy to Cyborg w pierwszej obronie pasa poddała rywalkę duszeniem zza pleców.

Zobacz także:

Będzie walka Paweł Jóźwiak vs Marcin Najman! Za nami I Konfrontacja właścicieli przed starciem [WIDEO]

Wszystko wskazuje na to, że w końcu doczekamy się sfinalizowania konfliktu między dwoma właścicielami polskich organizacji mieszanych sztuk walki w klatce! Paweł Jóźwiak i Marcin Najman mają za sobą I Konfrontację przed ich planowanym starciem!

Bellator 278 – wyniki. Liz Carmouche nową mistrzynią. Kontrowersyjne przerwanie? [WIDEO]

W Honololu odbyła się gala Bellator 278. Była to pierwsza z dwóch gal Bellatora zaplanowana na Hawajach w ten weekend. Przerwanie w walce wieczoru wzbudziło jednak sporo kontrowersji.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis