MMA PLNajnowszeBellatorBellator 278 – wyniki. Liz Carmouche nową mistrzynią. Kontrowersyjne przerwanie? [WIDEO]

W Honololu odbyła się gala Bellator 278. Była to pierwsza z dwóch gal Bellatora zaplanowana na Hawajach w ten weekend.

Bellator 278 wyniki

Liz Carmouche (17-7) została nową mistrzynią wagi muszej po pokonaniu JulianayVelasquez (12-1). Carmouche rozpoczęła pojedynek od presji, ale mistrzyni dobrze odpowiadała ciosami w kontrze. Na początku drugiej rundy Velasquez zafundowała rywalce nokdaun. Carmouche odpowiedziała obalaniem i dłuższą kontrolą. Pod koniec rundy jednak również Velasquez zdołała obalić. Brazylijka była bardziej konkretna w akcjach stójkowych zwłaszcza lewym prostym. Carmouche była w stanie ponownie obalić także w rundzie trzeciej, ale brakowało jej w parterze aktywności.

Velasquez za to po raz kolejny posłała ją na deski po wejściu w rundy mistrzowskie. Mistrzyni dobrze radziła sobie w stójce i klinczu. W ostatniej minucie rundy czwartej Carmouche zakręciła nią jednak pod siatką i obaliła. Amerykanka wykluczyła rękę czempionki za pomocą krucyfiksu i zaczęła spuszczać mocne łokcie. Wobec braku obrony sędzia zdecydował się na przerwanie pojedynku, choć trzeba przyznać, że jej uderzenia nie były na tyle mocne, aby zamroczyć rywalkę.

Dotychczasowa mistrzyni doznała pierwszej porażki w karierze. Brazylijka miała pretensje do sędziego o przerwanie, gdyż cały czas pozostała w walce. Velasquez pewnie prowadziła na kartach punktowych przed przerwaniem pojedynku – po trzech rundach odpowiednio 30-27, 29-28 i 30-27 u poszzególnych sędziów.

Dziką kartę do Grand Prix kategorii koguciej wywalczył Enrique Barzola (18-5-2) W starciu z Nikitą Mikhailovem (9-2) walczył w mocnym tempie i wygrał pojedynek na pełnym dystansie. Peruwiańczyk w ćwierćfinale Grand Prix zmierzy się z Magomedem Magomedovem.

Danny Sabatello (12-1) całkowicie zdominował Jornela Lugo (8-1) w drugim pojedynku o dziką kartę do Grand Prix wagi koguciej. Sabatello kontrolował rywala w parterze, próbował poddań i odniósł pewne zwycięstwo na kartach punktowych – 30-26 u wszystkich sędziów przy drugiej rundzie wygranej w stosunku 10 do 8. Rywalem zwycięzcy w starciu ćwierćfinałowym będzie Leandro Higo.

Po tych dwóch walkach Grand Prix dywizji do 135 funtów prezentuje się tak jak na poniższej grafice. Pierwsze dwa pojedynki ćwierćfinałowe już na gali Bellator 279, która czeka nas w nocy z soboty na niedzielę.

Dziwnie zakończyła się walka zamykająca kartę wstępną. Weber Almeida (6-1) trafił Fabricio Franco (8-5, 1 N/C) kopnięciem w okolicach krocza. Początkowo sędzia dał Franco czas na dojście do siebie. Po obejrzeniu powtórki uznał jednak, że nie było to kopnięcie w czułe miejsce i nakazał mu powrót do pojedynku. Franco nie był w stanie tego zrobić i pojedynek został zakończony technicznym nokautem.

W pojedynku otwierającym galę debiutujący w zawodowym MMA Blake Perry (1-0) popisał się efektownym poddaniem. Poddał on Makoę Coopera (1-1) anakondą w drugiej rundzie.

Bellator 278 – wyniki:

Karta główna:

125 lb: Liz Carmouche (17-7) pok. Juliana Velasquez (12-1) przez TKO (ciosy w parterze), Runda 4, 4:47 o pas wagi muszej
135 lb: Enrique Barzola (18-5-2) pok. Nikita Mikhailov (9-2) przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 30-27) – o dziką kartę w Grand Prix wagi koguciej
135 lb: Danny Sabatello (12-1) pok. Jornel Lugo (8-1) przez jednogłośną decyzję (30-26, 30-26, 30-26) – o dziką kartę w Grand Prix wagi koguciej
205 lb: Grant Neal (7-1) pok. Christian Edwards (5-2) przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 30-27)
160 lb: Manny Muro (13-7) pok. Nate Andrews (16-5) przez niejednogłośną decyzję (29-28, 28-29, 29-28)

Karta wstępna:

145 lb: Weber Almeida (6-1) pok. Fabricio Franco (8-5, 1 N/C) przez TKO (kopnięcie, przerwanie sędziego), Runda 1, 3:01
170 lb: Dante Schiro (9-3) pok. Scotty Hao (5-4) przez TKO (ciosy), Runda 3, 1:03
170 lb: Blake Perry (1-0) pok. Makoa Cooper (1-1) przez poddanie (anakonda), Runda 2, 4:14

Robert Whittaker wypada z UFC 275! Marvin Vettori wskazał dwóch zawodników, z którymi chce się zmierzyć!

Niestety, złe informacje dotyczące rozpiski gali UFC 275. Były mistrz wagi średniej Robert Whittaker wypadł z zaplanowanej walki z Marvinem Vettorim. Włoch teraz wskazuje dwóch kandydatów na jego nowego rywala!

“To świetny materiał na mistrza” – zapowiedź walki Ruchała vs Baiano na KSW 69 [WIDEO]

Robert Ruchała to świetny materiał na mistrza – tak twierdzi jeden ze współwłaścicieli Federacji KSW Maciej Kawulski, który wystąpił w zapowiedzi walki Ruchała vs Baiano, do której dojdzie już w tę sobotę na gali KSW 69.