MMA PLNajnowszeAlistair OvereemAlistair Overeem na dopingu! Odebrano mu ostatnią wygraną na GLORY!

Alistair Overeem na dopingu! Odebrano mu ostatnią wygraną na GLORY!

Niestety, to bardzo złe informacje dla polskich fanów. Jedna z największych światowych gwiazd sportów walki – Alistair Overeem był na dopingu w swojej ostatniej walce, którą toczył w organizacji GLORY.

Alistair Overeem na dopingu

Chodzi o pojedynek z października 2022 roku, kiedy to Holender mierzył się z innym legendarnym zawodnikiem kickboxingu – Badrem Harim.

Teraz przyszły wyniki badań antydopingowych i nie są one dobre dla “Reema”.

Alistair Overeem na dopingu! Odebrano mu ostatnią wygraną na GLORY!

Overeem wspomnianą wyżej walkę z Badrem Harim wygrał decyzją sędziów, ale po kilku miesiącach wynik tej walki zmieniono na no-contest.

Wszystko przez wyniki badań antydopingowych próbki A i próbki B pobranych od Holendra. Obie te próbki dały wyniki pozytywne, czyli Holender w walce z Harim stosował niedozwolone środki wspomagające.

W związku z powyższym werdykt jego ostatniej walki zmieniono na no-contest, Overeem otrzymał roczne zawieszenie oraz został usunięty z rankingów organizacji GLORY. Mówi się, że także będzie musiał oddać część swojego wynagrodzenia na rzecz przeciwnika.

To są złe informacje dla polskiego fana, bowiem Overeem jest brany pod uwagę dla Phila De Friesa na galę KSW Colosseum 2, która w czerwcu odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Zobacz także:

Długo wyczekiwane starcie dwóch mistrzów odbędzie się na gali XTB KSW Colsseum 2

Wielka walka dwóch czempionów unifikująca pasy wagi lekkiej odbędzie się 3 czerwca na gali XTB KSW Colosseum 2. Panujący od ponad dwóch lat na szczycie kategorii lekkiej Marian Ziółkowski (25-8-1 1NC, 6 KO, 13 Sub) będzie bronił tytułu przeciwko mistrzowi wagi piórkowej i tymczasowemu czempionowi kategorii lekkiej, Salahdine’owi Parnasse’owi (17-1, 2 KO, 7 Sub).

Najman prowokuje Pawła Jóźwiaka: Ty mi bardziej pasujesz na chippendalesa

Wczoraj wieczorem odbyła się druga Konferencja Prasowa promująca galę High League 6. Podczas tego wydarzenia na scenie pojawili się bohaterowie sobotniej gali w katowickim Spodku, w tym Marcin Najman i “Prezes FEN”. “El Testosteron” na tym wydarzeniu prowokował Pawła Jóźwiaka.

Robert Ruchała przed KSW 80: W walce o pas walczę z dwoma przeciwnikami

Robert Ruchała przed nadchodzącą wielkimi krokami galą KSW 80 wypowiedział się o zbliżającym się pojedynku z jego udziałem, który będzie miał status walki mistrzowskiej.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis