MMA PLAkop SzostakAkop Szostak krytykuje Kołeckiego przed KSW 62: Szymon nie jest taki krystaliczny…

Akop Szostak krytykuje Kołeckiego przed KSW 62: Szymon nie jest taki krystaliczny…

Bohater walki wieczoru nadchodzącej gali KSW 62 – Akop Szostak krytykuje Szymona Kołeckiego przed galą KSW 62. Popularny kulturysta, trener personalny i zawodnik mieszanych sztuk walki wytyka swojemu najbliższemu rywalowi zachowanie niegodne mistrza.

Szostak udzielił wywiadu Arturowi Mazurowi z portalu sportowefakty.wp.pl (całość -> TUTAJ), w którym przedstawił swój punkt widzenia na walkę wieczoru gali KSW 62 oraz podał przykład złego zachowania Kołeckiego.

Akop Szostak krytykuje Kołeckiego przed KSW 62: Szymon nie jest taki krystaliczny…

“Chciałbym, żeby wszyscy byli wobec siebie uczciwi, żeby rozliczali się ze swoich słów i czynów. Szymon twierdzi, że w jakimś wywiadzie go obraziłem, ale już nie wspomina, że nazywałem go wybitnym sportowcem, że mu kibicowałem, szanowałem jego dokonania. Dlaczego o tym zapomina? To on zaczął ten konflikt pierwszy, a teraz nazywa mnie hejterem. Nie rozumiem tego, ale wróćmy do jego wizerunku. Niech Szymon będzie uczciwy i rozliczy samego siebie.” – przyznał Szostak.

Ciągnięty za język przez Artura Mazura, Szostak doprecyzował, że chodzi o zachowanie Szymona Kołeckiego przed walką z Michałem Bobrowskim (jedyna porażka w karierze Kołeckiego), gdzie na początku walki oszukał rywala i zamiast przybić mu piątkę, to go zaatakował:

“Z tego, co zrobił przed starciem z Michałem Bobrowskim. Wszyscy pamiętają ten pojedynek, bo to jedyna porażka w rekordzie Kołeckiego. Przed walką zawsze zbija się z rywalem piątkę. Kołecki też to zrobił, ale tylko po to, żeby oszukać Bobrowskiego i zadać mu cios. To nie było eleganckie, godne mistrza zachowanie i ono nie powinno mieć miejsca w klatce MMA. Wszyscy ze mnie chcą zrobić tego złego, a nie pamiętają o tej słabej akcji w wykonaniu Szymona. Tak czy inaczej – wiem, że ja z Kołeckim piątki przed samą walką nie zbiję.”

Aktualna karta walk KSW 62:

Walka wieczoru:
93 kg/205 lb: Szymon Kołecki (9-1 , 8 KO) vs Akop Szostak (4-3, 3 KO)

Pozostałe:
77,1 kg/170 lb: Andrzej Grzebyk (17-4, 10 KO, 3 Sub) vs Marius Žaromskis (23-9, 16 KO, 1 Sub)
77,1 kg/170 lb: Michał Michalski (9-4, 5 KO, 1 Sub) vs Adrian Bartosiński (10-0, 8 KO)
120,2 kg/265 lb: Tomasz Sarara (0-0) vs Vladimir Tok (0-1)
70,3 kg/155 lb: Artur Sowiński (21-12, 8 KO, 7 Sub) vs Sebastian Rajewski (10-6, 4 KO)
61,2 kg/135 lb: Paweł Polityło (6-2, 1 KO) vs Bruno Augusto dos Santos (9-2, 1 KO, 5 Sub)
83,9 kg/185 lb: Marcin Krakowiak (10-3, 4 KO, 6 Sub) vs Tomasz Jakubiec (10-3, 4 KO, 1 Sub)
61,2 kg/135 lb: Lemmy Krušič (20-7, 5 KO, 7 Sub) vs David Martinik (4-2, 1 KO, 2 Sub)

Zobacz także:

Helenius vs Kownacki 2 już oficjalnie! Jest data walki! Da radę?

Wreszcie można to już oficjalnie ogłosić! Walka Helenius vs Kownacki jest już pewna! Poznaliśmy datę oraz miejsce rewanżu z udziałem “Babyface”!

Akop Szostak o walce z Kołeckim na KSW 62: Będzie piekłem, przez które chce przejść… Będzie piekło?

No i stało się! Akop Szostak (4-3) wystąpi w walce wieczoru KSW 62, a zmierzy się z Szymonem Kołeckim (9-1). Mamy pierwsze słowa podopiecznego Roberta Jocza po oficjalnie ogłoszonym starciu.

Jan Błachowicz o Jonie Jonesie: Tam jest bajzel w głowie!

Nie daje za wygraną mistrz kategorii półciężkiej – Jan Błachowicz. Polak po raz kolejny w dość ostry sposób wypowiada się o swoim niedoszłym rywalu – Jon Jonesie. “Tam jest bajzel w głowie!” – powiedział o byłym czempionie Błachowicz.