MMA PLACAAdam Pałasz zmierzy się z doświadczonym Ukraińcem na ACA 109

Adam Pałasz zmierzy się z doświadczonym Ukraińcem na ACA 109

Foto: FEN
Foto: FEN

Utalentowany polski ciężki Adam Pałasz (5-0) zadebiutuje w nowej organizacji na gali ACA 109, która już 20 sierpnia odbędzie się w Łodzi. Jego przeciwnikiem będzie doświadczony zawodnik z Ukrainy.

Przeciwinikiem Polaka będzie 35-letni Dmitry Poberezhets (24-5-1, 1 N/C). Podczas konferencji prasowej informację tę potwierdził przedstawiciel ACA na Europę, Baysangur Ebeldiev.

Poberezhets może pochwalić imponującą serią 14 zwycięstw (+ jedna walka uznana za nieodbytą – przyp. red.). Po raz ostatni Ukrainiec pojawił się jednak w klatce w grudniu 2016 roku. Potem podpisał kontrakt z organizacją UFC, lecz nie dane mu było zadebiutować u amerykańskiego giganta. Na skutek kontuzji musiał wycofać się z zaplanowanych walk i ostatecznie go zwolniono. Poberezhets czeka więc na powrót już ponad 3,5 roku.

W przeciwieństwie do najbliższego rywala Pałasz jest na początku swojej kariery. Reprezentant Rio Grappling Wrocław ma 29 lat, więc jak na warunki kategorii ciężkiej jest zawodnikiem młodym. Wszystkie swojej zawodowe walki kończył przed czasem notując 4 nokauty i 1 poddanie. Wśród najcenniejszych zwycięstw tego zawodnika są choćby zeszłoroczne poddanie Mateusza Łazowskiego na RWC 3 czy nokaut na Marcinie Sianosie podczas gali FEN 28 dwa miesiące temu.

Zobacz także:

Łukasz Jurkowski zapowiada walkę w KSW: “Ostatni Raz. Dla siebie. Dla kibiców. Dla tej adrenaliny”

Łukasz Jurkowski zapowiada walkę w KSW, która będzie ostatnią w jego zawodowej karierze. “Juras” najprawdopodobniej zmierzy się ze złotym medalistą olimpijskim Szymonem Kołeckim.