MMA PLKSWZawada przed walką z Kołeckim na KSW 58: Ze mną w stójce mało kto chce się bić! [WIDEO]

Zawada przed walką z Kołeckim na KSW 58: Ze mną w stójce mało kto chce się bić! [WIDEO]

Już trzydziestego stycznia odbędzie się gala KSW 58. W walce wieczoru Szymon Kołecki (8-1) zmierzy się z doświadczonym Martinem Zawadą (29-15-1). Dla medalisty olimpijskiego będzie to niewątpliwie duże wyzwanie.

W tak zwanym co-main evencie zobaczymy niepokonanego Salahdine Parnasse (14-0-1), który zmierzy się z Danielem Torresem (11-4). Fajerwerki w tym starciu są gwarantowane – patrząc na styl obu zawodników. Torres dostanie mistrzowską szansę po dwóch zwycięstwach w KSW. W ostatniej walce sprawił dość sporą niespodziankę pokonując po świetnej boju nowy nabytek Maxa Coge.

Zawada: Nie byłem aktywny z walkami, ale przez ten czas dużo poprawiłem!

Udało nam się porozmawiać z Martinem Zawadą (29-15-1), który trzydziestego stycznia wraca do klatki KSW. ”King Kong” w walce wieczoru zmierzy się z Szymonem Kołeckim (8-1).

37-latek zdradził, że takie zestawienie początkowo polecał jeden z fanów. Ten pomysł spodobał się dla Martina i jego teamu.

Jeden fan zaproponował, że starcie z Szymonem Kołeckim byłoby fajne i wysłał mi to. Ja to potem w mediach opublikowałem, że to jest interesująca walka. Mój menadżer to podłapał, porozmawiał z KSW i wyszła ta walka. Szymon jest dużym sportowcem w Polsce. Fajna walka będzie.

Zawada miał szansę z bliska oglądać ostatni pojedynek podopiecznego Mirosława Oknińskiego.

Z Mariuszem jego walki nie widziałem. Tylko jakąś akcję jak go obalił i jakaś kontuzja była. Byłem na tej gali, gdzie walczył z Damianem Janikowskim. Bardzo fajna walka, mi się podobała. Dobrze obydwoje szli, dobre tempo.

Martin Zawada ma świadomość, że Szymon Kołecki w tym pojedynku może dążyć do parteru.

Tak to wszyscy robili. Ze mną mało kto się chce w stójce bić. Też jestem na to przygotowany. Nie byłem aktywny z walkami, ale przez czas dużo poprawiłem w parterze.

Cała rozmowa poniżej:

”King Kong” swój ostatni pojedynek stoczył w maju 2019 roku. Było to świetny pojedynek z Thiago Silvą. Zawada był nawet bliski skończenia przed czasem w starciu z weteranem UFC. Ostatecznie walka zakończyła się decyzją sędziów. Po tym pojedynku Zawada apelował o pojedynek mistrzowski z Tomaszem Narkunem (18-3).

Zobacz także:

Ewelina Woźniak po zwycięstwie na Oktagonie: Mamy kontakt z UFC, rozmawiamy! [WIDEO]

Ewelina Woźniak (4-0) w świetnym stylu wróciła po ponad rocznej przerwie. Reprezentantka Czerwonego Smoka w rozmowie z naszym portalem zdradziła, że już w tym momencie jest kontakt ze strony UFC.