MMA PLBareknuckle Fighting ChampionshipZwolniony z UFC Ben Rothwell będzie walczył na gołe pięści

Zwolniony z UFC Ben Rothwell będzie walczył na gołe pięści

Zwolniony niedawno z organizacji UFC Ben Rothwell będzie teraz walczył na gołe pięści w organizacji Bare Knuckle Fighting Champinship. Jego angaż w rozmowie z MMAjunkie.com skomentował szef amerykańskiej organizacji David Feldman.

Ben Rothwell

Rothwell od ostatnich czterech walk przeplatał wygrane z przegranymi. Ostatecznie jednak został zwolniony z kontraktu przez UFC bez konieczności stoczenia ostatniej walki.

Amerykanin długo nie szukał nowego pracodawcy. Znalazł go bowiem w BKFC i teraz szykuje się do debiutu w walce na nowych zasadach.

Ben Rothwell będzie walczył na gołe pięści

David Feldman tak skomentował jego angaż przez BKFC:

“Wiedzieliśmy, że kończy mu się kontrakt z UFC, że będzie dostępny po swojej następnej walce, ale kiedy go zwolniono z kontraktu i stał się dostępny, to był idealny moment, by go złapać. To facet, który ma wszystko, czego potrzebujemy w walkach na gołe pięści. Chce stać i się napieprzać. Jest dobrym grapplerem, ale lubi też walczyć w stójce. Ma ciężkie ręce i jest typem zawodnika, których potrzebujemy. On nokautuje albo zostaje znokautowany. O to nam chodzi.”

Póki co nie znamy jeszcze szczegółów debiutu Bena Rothwella w BKFC. Te mamy poznać w ciągu kilku tygodni. Mówi się, że debiut Amerykanina w walce na gołe pięści obejrzymy latem tego roku.

Zobacz także:

Weteran UFC zapewnia: Robert Ruchała to jest gwiazda przyszłości!

Krzysztof Soszyński (26-12-1) w rozmowie z portalem InTheCage.pl podsumował sobotnią galę KSW 69. Weteran UFC był pod wielkim wrażeniem. Soszyński zapewniał, że był na wielu galach, ale właśnie ostatni event zapamięta na długo. 44-latek wychwalał Roberta Ruchałę (7-0) wskazując go na przyszłą gwiazdę polskiego MMA.

Pierwsza konferencja HIGH League 3 już 4 maja w Warszawie!

Pierwsza konferencja przed galą HIGH League 3 odbędzie się już 4 maja w Warszawie. Na równo miesiąc przed galą zawodnicy spotkają się w teatrze na ul. Nowogrodzkiej 49. Bilety w sprzedaży na Eventim.pl.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis