MMA PLADCCZmiany na listach startowych mistrzostw świata ADCC. Dillon Danis jednak w innej kategorii niż Gamrot

Zmiany na listach startowych mistrzostw świata ADCC. Dillon Danis jednak w innej kategorii niż Gamrot

Foto: Mateusz Gamrot

W dniach 28-29 września w Anaheim w stanie Kalifornia odbędą się mistrzostwa świata ADCC. Wystąpi tam czterech reprezentantów Polski.

W lipcu pojawiły się pierwsze listy startowe. Od tego czasu nastąpiły jednak pewne przesunięcia.

Trener parteru Conora McGregora, czyli Dillon Danis (również zawodnik Bellatora) ostatecznie nie wystąpi w limicie do 77 kg, czyli tym samym co Mateusz Gamrot. Danis przeniósł się wyżej aż o dwie kategorie i będzie walczył w limicie do 99 kg. W zamian za to przeciwnikiem “Gamera” będzie innny zawodnik świetnie radzący sobie w świecie MMA. Garry Tonon odniósł już pięć zwycięstw pod banderą organizacji ONE Championship.

Oprócz Gamrota do Kalifornii wybierają się też inni polscy zawodnicy: Adam Wardziński, Mateusz Juskowiak oraz Livia  Głuchowska).

Tak prezentuje się obecnie listy startowe w kategoriach, gdzie występują reprezentanci Polski.

Mężczyźni do 77 kg

JT Torres – USA – (Atos) – mistrz świata ADCC 2017
Ross Nicholls – Wielka Brytania – (Roger Gracie Academy) – zwycięzca pierwszego turnieju kwalifikacyjnego w Europie
Jonathan Satava – USA – (Alliance/Marcelo Garcia) – zwycięzca pierwszego turnieju kwalifikacyjnego w Ameryce Północnej
John Combs – USA – (Easton Training Center) – zwycięzca drugiego turnieju kwalifikacyjnego w Ameryce Północnej
Servio Tulio – Brazylia– (Gracie Barra) – zwycięzca  turnieju kwalifikacyjnego w Ameryce Południowej
Mateusz Gamrot – Polska (Czerwony Smok Poznań) – zwycięzca drugiego turnieju kwalifikacyjnego w Europie
Lachlan Giles – Australia (Absolute MMA) – zwycięzca  turnieju kwalifikacyjnego w strefie Australii i Oceanii
Lucas Lepri – Brazylia – (Alliance) – zaproszony
Vagner Rocha – USA – (Fight Sports) – zaproszony
Renato Canuto – Brazylia – (Checkmat) – zaproszony
Oliver Taza – Kanada – (Tristar) – zaproszony
Edwin Najmi – USA – (Gracie Barra) – zaproszony
Celso Venicius – Brazylia – (XCoach Team) – zaproszony
DJ. Jackson – USA – (Lloyd Irvin) – zaproszony
Dante Leon – Kanada – (GF Team) – zaproszony
Garry Tonon – USA – (Renzo Gracie) – zaproszony

Mężczyźni do 88 kg

Adam Wardziński – Polska – (Checkmat International) – zwycięzca pierwszego turnieju kwalifikacyjnego w Europie
Alec Baulding – USA – (Alliance) –  zwycięzca pierwszego turnieju kwalifikacyjnego w Ameryce Północnej
Josh Hinger – USA – (Atos) –  zwycięzca drugiego turnieju kwalifikacyjnego w Ameryce Północnej
Gabriel Almeida – Brazylia – (Checkmat) – zwycięzca  turnieju kwalifikacyjnego w Ameryce Południowej
Ben Dyson – Wielka Brytania (Roy Dean) – zwycięzca drugiego turnieju kwalifikacyjnego w Europie
Keller Locke-Sodhi – Australia (Grappling Education) – zwycięzca  turnieju kwalifikacyjnego w strefie Australii i Oceanii
Craig Jones – Australia – (Absolute MMA) – zaproszony
Rustam Chsiev – Rosja – (K-Dojo) – zaproszony
Mike Perez – USA – (Atos) – zaproszony
Murilo Santana – Brazylia – (Barbosa JJ) – zaproszony
Gabriel Argaes – Brazylia – (Gracie Barra) – zaproszony
Matheus Diniz – Brazylia – (Marcelo Garcia) – zaproszony
Jon Blank – USA – (10th Planet) – zaproszony
Mason Fowler – USA – Caio Terra – zwycięzca drugiego turnieju kwalifikacyjnego w Ameryce Północnej (przejście z kategorii do 99 kg)
Valdir Araujo – Brazylia – (Fight Spots) – zaproszony
Pedro Marinho – Brazylia – (Gracie Barra) – zaproszony

Mężczyźni powyżej 99 kg

Marcus “Buchecha” Almeida – Brazylia – (Checkmat) – mistrz świata ADCC 2017
Eldar Rafigaev – Mołdawia – (Jungle Bjj) – zwycięzca pierwszego turnieju kwalifikacyjnego w Europie
Nick Rodriguez – USA – (Renzo Gracie) – zwycięzca drugiego turnieju kwalifikacyjnego w Ameryce Północnej
Antonio Braga Neto – Brazylia – (AB-MMA) – zwycięzca  turnieju kwalifikacyjnego w Ameryce Południowej
Mateusz Juskowiak – Polska (Murowana Goslina Team) – zwycięzca drugiego turnieju kwalifikacyjnego w Europie
Yuri Simoes – Brazylia – (Caio Terra BJJ) – mistrz świata ADCC 2017 w kategorii do 99 kg
Orlando Sanchez – USA – (Gracie Barra) – zaproszony
Roberto Cyborg – Brazylia – (Cyborg Fight Sports) – zaproszony
Jared Dopp – USA – (Lovato BJJ) – zaproszony
Joao Gabriel Rocha – Brazylia – (Soul Fighters) – zaproszony
Kaynan Duarte – Brazylia – (Atos) – zaproszony
Victor Hugo – Brazylia – (Ribeiro Jiu-Jitsu) – zaproszony
Mahamed Aly – Brazylia – (Lloyd Irvin) – zaproszony
John Hansen – USA – (Vaghi Axios) – zaproszony
Eliot Marshall – USA – (Easton Training Centre) – zaproszony
Max Gimenis – Brazylia – (GF Team) – zaproszony

Kobiety do 60 kg

Beatriz Mesquita – Brazylia – (Gracie Humaita) – mistrzyni świata ADCC 2017
Jena Bishop – USA – (Alliance) – zwyciężczyni drugiego turnieju kwalifikacyjnego w Ameryce Północnej
Livia Głuchowska – Polska (Absolute MMA) – zwyciężczyni drugiego turnieju kwalifikacyjnego w Europie
Rikako Yuasa – Japonia (Dragon’s Den) – zwyciężczyni  turnieju kwalifikacyjnego w strefie Australii i Oceanii
Bianca Basilio – Brazylia – (Almeida JJ) – zaproszona
Elvira Karppinen – Finlandia – (MMA Team 300) – zaproszona
Ffion Davies – Wielka Brytania – (ECJJA) – zaproszona
Catherine Perret – Brazylia – (Checkmat) – zaproszona

Komplet list startowych na stronie organizatora.