MMA PLNajnowszeADCCPogromcy Polaków zdobywają medale na mistrzostwach świata ADCC

Pogromcy Polaków zdobywają medale na mistrzostwach świata ADCC

W Anaheim w stanie Kalifornia odbywają się właśnie mistrzostwa świata ADCC, na których startują najlepsi grapplerzy. W turnieju wzięli udział również reprezentanci Polski.

Mateusz Gamrot (15-0, 1 N/C w MMA) w pierwszej rundzie trafił na wyśmienitego Garry’ego Tonona. Polak musiał uznać wyższość rywala. Później Tonon po znakomitej 15-minutowej walce pokonał Renato Canuto. 15 minut trwał też pojedynek półfinałowym. W nim jednak lepszy od Tonona okazał się broniący tytułu JT Torres. Amerykanin nie wraca jednak z mistrzostw z gołymi rękami. Zdobył on bowiem brązowy medal w kategorii do 77 kg po poddaniu Dante Leona.

Garry Tonon submits Dante Leon to take home the bronze medal -77kg 🥉

Posted by FloGrappling on Sunday, September 29, 2019

Jedynym reprezentantem Polski, który podczas mistrzostw zanotował zwycięstwo był Adam Wardziński walczący w kategorii do 88 kg. W pierwszej rundzie pokonał on Mike’a Pereza. W ćwierćfinale pokonał go jednak Josh Hinger. Amerykanin przegrał półfinał z Matheusem Dinizem. W starciu o brązowy medal Hinger okazał się jednak lepszy od swojego rodaka Jona Blanka.

After a dominant 3rd place match, Hinger takes home the bronze at -88kg 🥉

Do strefy medalowej nie dotarł jedynie Orlando Sanchez. który pokonał Mateusza Juskowiaka, czyli naszego reprezentanta w najcięższej kategorii – powyżej 99 kg.

Medal z pewnością zdobędzie również Bianca Basilio. Wkrótce czeka ją bowiem walka o tytuł mistrzyni świata ADCC do 60 kg z Brytyjką Ffion Davies.

Brazylijka w pierwszym pojedynku pokonała Livię Giles. Jest to Polka mieszkająca w Australii. Jej mąż również startował w turnieju. Lachlan Giles podobnie jak Mateusz Gamrot odpadł w pierwszej rundzie kategorii do 77 kg. Jakkolwiek małżonek reprezentował Australię tak Livia zakwalifikowała się z europejskiego turnieju i startowała pod polską flagą.