MMA PLNajnowszeCiekawostkiZion Clark, czyli zawodnik MMA walczący bez nóg o swojej inspiracji: Jon Jones! Paskudnie tłukł ludzi

Zion Clark, czyli zawodnik MMA walczący bez nóg o swojej inspiracji: Jon Jones! Paskudnie tłukł ludzi

Zion Clark to 25-letni zapaśnik, a od niedawna zawodnik MMA, który w klatce walczy… bez nóg! Amerykanin urodził się w wrodzoną wadą rozwojową, przez którą nie wykształtowały się u niego nogi. W rozmowie z portalem MMAfighting.com zdradził, który zawodnik jest jego sportową insiracją.

Zion Clark, czyli zawodnik MMA walczący bez nóg

Przypominamy, że Clark ma za sobą debiut w walce w MMA. Debiut, który… wygrał! Starcie z jego udziałem zakończyło się decyzją sędziów na jego korzyść, a sam pojedynek wyglądał tak:

Zion Clark, czyli zawodnik MMA walczący bez nóg o swojej inspiracji: Jon Jones! Paskudnie tłukł ludzi

Clark, który zamierza kontynuować swoją przygodę ze sportami walki przyznał, że jego sportą inspiracją jest były dominator w wadze półciężkiej UFC – Jon Jones:

“Osobiście – Jon Jones. Paskudnie tłukł ludzi! Byłem małym dzieckiem, kiedy Jon Jones stawał się najmłodszym mistrzem w historii UFC. On był kimś w rodzaju sportowego idola. On i Jordan Burroughs. Obaj coś we mnie zaszczepili. A teraz mogę po prostu zadzwonić sobie do nich obu i normalnie porozmawiać, poprosić o radę lub pogadać o życiu. Sam fakt, że byłem tak zmotywowany, by dążyć do rozmowy z moimi idolami sprawia, że uczę się od nich bardzo dużo. To coś dobrego.”

Jon Jones obecnie jest nieaktywnym zawodnikiem MMA. “Bones” czeka na debiut w wadze ciężkiej, który ma nastąpić w tym roku, chociaż prawdę mówiąc coraz mniej ludzi w ten debiut w królewskiej dywizji wierzy.

Zobacz także:

FAME MMA odcina się od kryminogennych zachowań! Jest oświadczenie organizacji! Co wy na to?

Organizacja FAME MMA przedstawiła oficjalne oświadczenie dot. promowania przestępczego żargonu oraz innych postaw normalizujących kryminogenne zachowania, które mają miejsce podczas wydarzeń produkowanych przez największą organizację freak fight w Europie.

Mirosław Okniński zdecydował! Wyznał, że nie pojawi się w narożniku Załęckiego jeśli zawalczy z… Widzieliście?

Mirosław Okniński podczas wywiadu dla kanału MMA-bądź na bieżąco otrzymał pytanie m.in. o coraz to donośniejsze głosy w kuluarach, w związku z potencjalnym starciem swojego podopiecznego z aktualnym zawodnikiem KSW. Stanowisko “Łowcy Skór” co do tego starcia jest klarowne.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis