MMA PLRIZIN FFZagraniczna gala RIZIN bardzo blisko Europy!

Zagraniczna gala RIZIN bardzo blisko Europy!

Historia pisze się na naszych oczach! W przerwie niedzielnej gali Super RIZIN.2 szef organizacji Nobuyuki Sakakibara ogłosił pierwszą zagraniczną galę, która odbędzie się naprawdę blisko Europy, bo w Azerbejdżanie.

Gala odbędzie się 4 listopada w Baku w hali National Gymnastics Arena. Już wcześniej Sakakibara wizytował w stolicy Azerbejdżanu i zrodziło to spekulacje, że coś może być na rzeczy. Bardziej jednak prawdopodobny był debiut w Stanach Zjednoczonych, wzrorem PRIDE FC. Tymczasem największy japoński promotor zaskoczył wszystkich. Prawdopodobnie będzie to event z serii Landmark, a więc w klatce… ale zdobycie pasa wagi piórkowej przez Vugara Karamova może zmienić te plany. Głównym motywem ma być “Azerbaijan vs. RIZIN”, czyli konfrontacja Azerów z regularnymi fajterami RIZIN.

Zagraniczny debiut RIZIN przygotowywany był od dłuższego czasu, a część kosztów mają wziąć na siebie azerskie władze. Mówiono wcześniej jednak o Hawajach, gdzie pomóc mógłby mający tam już doświadczenie Bellator. Z powodu remontu hali zdecydowano się odłożyć te plany na kolejny rok. Z kolei Azerbejdżan nie ma żadnego dużego promotora MMA. Jedynie ACA organizowało tutaj okazyjnie swoje eventy. W RIZIN występowało trzech reprezentantów tego kraju: zwycięzca GP wagi lekkiej z 2019 roku, Tofiq Musaev, mistrz kategorii piórkowej Vugar Karamov, a także Mehman Mamedov.

To nie pierwszy raz, kiedy japońska organizacja próbuje ekspansji zagranicą. PRIDE pod koniec swojego istnienia zrobiło dwie gale w Las Vegas w Stanach Zjednoczonych. Hero’s pojawiło się w Korei Południowej, a DREAM miało plany wizyty w Korei, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło.

Najbliższa gala RIZIN odbędzie się 24 września w Saitamie. Z kolei 1 października zobaczymy klatkę i Landmark 6 w Nagoyi. Później wspomniana gala w Azerbejdżanie 4 listopada i całość zwieńczy tradycyjny sylwestrowy event w Saitamie. Być może Japończycy będą zaangażowani w powrót Bellatora do Japonii 29 grudnia.

Zobacz także:

Marcin Najman uderzył Bombę! Pudzianowski zrobił to samo i użył główki! [WIDEO]

Paweł Bomba już w sobotę wraca do klatki i stoczy kolejny pojedynek w freak fightach. ”Scarface” musiał być czujny podczas ostatniego panelu konferencji Clout MMA 1. Bomba został uderzony przez Marcina ”El Testosterona” Najmana i przez swojego najbliższego przeciwnika Dominika Pudzianowskiego. To było zaskakujące, że Dominika poniosły emocje i uderzył rywala głową.

Oficjalnie Diablo-Tańcula w Krakowie! Znamy całą kartę walk FAME MMA 19!

Już drugiego września w Krakowie odbędzie się gala FAME MMA 19. Freakowa organizacja postanowiła dziś ogłosić main event oraz całą kartę walk. W walce wieczoru zobaczymy debiut byłego mistrza świata w boksie – Krzysztofa Włodarczyka. ”Diablo” trenuje pod okiem uznanego trenera Mirosława Oknińskiego. Dziś oficjalnie poznaliśmy przeciwnika Włodarczyka

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis