MMA PLNajnowszeOktagonWielki turniej OKTAGON MMA z milionem euro w puli. Zawalczy w nim Polak!

Wielki turniej OKTAGON MMA z milionem euro w puli. Zawalczy w nim Polak!

Czeska organizacja OKTAGON MMA przygotowała coś specjalnego. 16-osobowy turniej z pulą w wysokości miliona dolarów. Już 4 marca odbędzie się pierwsza runda.

Wielki turniej OKTAGON MMA
Foto: OKTAGON MMA

Podczas gali OKTAGON 40 w Ostrawie odbędzie się 1/8 finału turnieju kategorii półśredniej. Czeka nas więc osiem interesujących pojedynków.

W walce wieczoru wystąpi były mistrz wagi półśedniej David Kozma (30-12). Rywalem Czecha będzie Polak – Łukasz Siwiec (8-1). Świeżo upieczony mistrz Babilon MMA wygrał cztery walki z rzędu przed czasem i z pewnością będzie chciał kontynuować świetną passę.

Interesująco zapowiada się również pojedynek byłego zawodnika UFC i PFL Bojana Velickovicia (21-12-2), który skrzyżuje rękawice z Ionem Surdu (12-4), którego jeszcze do niedawna mogliśmy oglądać w okrągłej klatce KSW.

Ponadto w turnieju udział weźmie choćby Samuel Krištofič (16-4). “Pirat” półtorej roku temu zdobył tymczasowy pas wagi średniej pokonując Marcina Naruszczkę. Wśród 16 uczestników znalazł się oprócz tego choćby Hiszpan Tato Primera (18-12), którego w zeszłym roku mogliśmy oglądać na jednej z gal Fight Exclusive Night.

Turniej ma odbyć się na przestrzeni 5 gal. Zwycięzcy pierwszej rundy zostaną umieszczeni na pierwszych ośmiu miejscach rankingu kategorii półśredniej OKTAGON MMA. Co ciekawe potem zawodnicy sami wybiorą sobie rywali w ćwierćfinale.

Interesującą koncepcją turnieju są też tzw. lucky loserzy. Fani spośród przegranych w pierwszej rundzie wybiorą dwóch przegranych. Zmierzą się oni potem w rezerwowych pojedynkach turniejowych z zawodnikami wybranymi przez organizację. W razie kontuzji jakiegoś zawodnika to również kibice będą decydować, który ze zwycięzców rezerwowego pojedynku powinien wejść do turnieju. Podobny mechanizm będzie działał również w kolejnych rundach. Porażka w pierwszej fazie niekoniecznie musi oznaczać więc ostateczne pożegnanie z rywalizacją.

Zwycięzca turnieju otrzyma 300 tysięcy euro, zaś przegrany 130 tysięcy euro. Półfinaliści dostaną 80 tys. euro, ćwierćfinaliści 40 tys. euro zaś zawodnicy, którzy odpadną w pierwszej rundzie po 15 tys. euro. Łącznie z wynagrodzeniem zawodników w walkach rezerwowych pula wyniesie okrągły milion euro.

Tak prezentuje się natomiast pełna karta walk gali OKTAGON 40, która odbędzie się już w w przyszłym tygodniu.

Zobacz także:

Polak zawalczy w prestiżowej organizacji w Abu Zabi! Widzieliście?

Daniel Kolasiński zawalczy na gali UAE Warriors 36. Jego rywalem będzie Francuz – Mikail Bayram. Walka ta odbędzie się 25 lutego na gali UAE Warriors w Abu Zabi.

Daro Lew nie boi się większych od siebie. Chce “wyjaśnić” Roberta Burneikę! Co wy na to?

Jeden z najsympatyczniejszych freak fighterów w kraju – Daro Lew nie boi się większych od siebie. Zawodnik FAME MMA czy High League wyzwał do walki… Hardkorowego Koksa, czyli Roberta Burneikę!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis