Weili Zhang vs. Joanna Jędrzejczyk o pas wagi słomkowej na UFC 248

Foto: Bloody Elbow
Foto: Bloody Elbow

Weili Zhang (20-1) w pierwszej obronie pasa kategorii słomkowej zgodnie z oczekiwaniami zmierzy się z Joanną Jędrzejczyk (16-3). Do walki ma dojść 7 marca na gali UFC 248.

Pojedynek jest blisko finalizacji. Zawodniczki porozumiały się już w kwestii walki, lecz kontrakty nie są jeszcze podpisane. Informację o zestawieniu podał portal MMA Fighting. Potwierdził to także Brett Okamoto z ESPN. Lokalizacja gali nie jest jeszcze znana.

Niepokonana od 6 lat Zhang może pochwalić się serią 20 zwycięstw. Chinka wygrała w UFC cztery kolejne walki. W sierpniu Magnum błyskawicznie rozprawiła się z ówczesną mistrzynią Jessicą Andrade odbierając jej mistrzowski pas.

Jędrzejczyk była mistrzynią kategorii słomkowej w latach 2015-2017. Aż 5-krotnie udanie broniła swojego tytułu, który odebrała jej dopiero Rose Namajunas. Polka po raz ostatni walczyła w październiku, kiedy to w świetnym stylu pokonała Michelle Waterson.

AKTUALIZACJA:

Według informacji Ariela Helwaniego gala zaplanowana na 7 marca miałaby odbyć się w Las Vegas. Niewykluczone, że starcie o pas wagi słomkowej będzie jedną z dwóch walk mistrzowskich tego wieczoru. Jak informuje kanadyjski dziennikarz, organizacja UFC rozważa tam bowiem również starcie w wadze średniej między Israelem Adesanyą a Yoelem Romero.