MMA PLUFCUFC Tampa: Joanna Jędrzejczyk w dominującym stylu wygrywa z Michelle Waterson [WIDEO]

UFC Tampa: Joanna Jędrzejczyk w dominującym stylu wygrywa z Michelle Waterson [WIDEO]

Foto: UFC
Foto: UFC

Joanna Jędrzejczyk (16-3) zdominowała Michelle Waterson (17-7) w walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 19 w Tampie na Florydzie.

Jędrzejczyk zajęła szybko środek. Waterson podjęła próbę obalenia, lecz została ona wybroniona. Polka zdołała obrócić pozycję pod siatką. Później to jednak “Karate Hottie” ją dociskała. W klinczu Jędrzejczyk dobrze pracowała w klinczu kolanami. Ten w końcu został zerwany. Polka wyprowadzał szybkie kombinacje. Waterson postanowiła więc ponownie sprowadzenia. I tym razem polska zawodniczka pokazała świetną obronę przed obaleniem i w klinczu obijała rywalkę. Waterson zdołała ją obrócić, lecz tylko na chwilę. To Jędrzejczyk byłą aktywniejsza trafiając kolanami, pięściami i łokciami. “Karate Hottie” od czasu do czasu też odpowiadała.

 

Drugą rundę Polka zaczęła od wielu niskich kopnięć. Jędrzejczyk wyprowadzała pojedyncze ciosy i wysokie kopnięcia. Sam jednak też została trafiona high kickiem. Waterson skróciła dystans i raz jeszcze walka przeniosła się do klinczu. Amerykanka dociskała byłą mistrzynię do siatki, lecz klincz po kilkunastu sekundach został zerwany. “Karate Hottie” poszła po jedną nogę i raz jeszcze uzyskała klincz pod siatką. Polka była tam jednak aktywna. Trafiała kolanami a potem obróciła przeciwniczkę. Jędrzejczyk rozbijała rywalkę. Walka wróciła na środek oktagonu. Jędrzejczyk trafiła frontalnym kopnięciem. Kolejna dobra runda w wykonaniu polskiej zawodniczki.

Podobnie jak w poprzedniej także i w trzeciej Polka zaczęła od dobrych niskich kopnięć. Jędrzejczyk dobrze uniknęła też wysokiego kopnięcia rywalki.  Polka trafiała w dobrych kombinacjach. Waterson skróciła dystans, lecz niespodziewanie to Jędrzejczyk uzyskała obalenie. Polka próbowała efektownie poddać rywalkę. Dość rzadka sytuacja dla słynącej ze stójki polskiej zawodniczki. Wydawało się, że Polka kontroluje walkę, lecz wtedy Waterson zdołała wpiąć się za jej plecy. Przełożyła rękę pod brodą Polki, ta jednak zdołała ją zrzucić. Jędrzejczyk wydostała się z trudnej sytuacji i w końcówce rundy zasypała rywalkę ciosami.

Pojedynek  trafił już do czwartej rundy. Jędrzejczyk trafiała kolejnymi ciosami i kopnięciami. Łatwo obróciła rywalkę, gdy ta spróbowała klinczu. Polska zawodniczka trafiała kolejnymi kopnięciami i zamykała rywalkę na siatce.Jędrzejczyk wyprowadzała dobre kombinacje. Obroniła też próbę sprowadzenia Amerykanki.  Później to Polce udawało się trzymać i przewracać rywalkę. Ostatecznie “JJ” wylądowała w dominującej pozycji w klinczu. Kolejne kolana trafiały w korpus mniejszej rywalki.

 

Prawa stopa Polki była uszkodzona, ale dalej kontynuowała ona ataki.

Waterson odpowiadała choćby dropkickami, lecz to Jędrzejczyk wciąż miała inicjatywę. W pewnym momencie była mistrzyni wepchnęła rywalkę do siatki. Waterson zdołała ją jednak obrócić. Polka pokazała przewagę siły i skontrowała tę akcję. Klincz zerwano. Później Waterson raz jeszcze zdołała zajść za plecy Jędrzejczyk. Polka dobrze broniła się przed próbą poddania i zrzuciła rywalkę. Jędrzejczyk  dalej dobrze biła w stójce. W końcówce walki polska zawodniczka jeszcze podkręciła tempa a pojedynek zakończyła za plecami rywalki pod siatką.

Sędziowie musieli wydać werdykt, lecz nie było wątpliwości kto tego wieczoru był lepszy w oktagonie. 50-45, 50-45, 49-6 – wszyscy sędziowie przyznali zwycięstwo Joannie Jędrzejczyk.