MMA PLArchiwumUFCUFC on ESPN+ 86: Mateusz Gamrot zwycięża! Fiziev uszkodził nogę i nie był w stanie walczyć [WIDEO]

UFC on ESPN+ 86: Mateusz Gamrot zwycięża! Fiziev uszkodził nogę i nie był w stanie walczyć [WIDEO]

Mateusz Gamrot (23-2, 1 N/C) pokonał Rafaela Fizieva (12-3) przez techniczny nokaut w drugiej rundzie w walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 86 w Las Vegas. Przeciwnik Polaka doznał kontuzji kolana podczas wyprowadzonego kopnięcia i nie był w stanie kontynuować pojedynku.

UFC on ESPN+ 86 Mateusz Gamrot

Spokojny początek pojedynku. Obaj zawodnicy szukali odpowiedniego dystansu. Jako pierwszy dobrze trafił Gamrot. Przy kolejnej szarży Fiziev odpowiedział mu serią ciosów na tułów. Później Azer znowu trafił, ale “Gamer” próbował odpowiedzieć zejściem do parteru. Rywal dobrze się jednak wybronił. Były podwójny mistrz KSW był w stanie sięgnąć oponenta długimi prostymi. Fiziev często atakował na korpus. Po jednym z kopnięć Gamrot stracił równowagę. Końcówkę rundy zaznaczył jednak dobrym ciosem i akcją zapaśniczą.

Na początku rundy drugiej Gamrot zdołał sprowadzić walkę do parteru. Tam znalazł się za plecami rywala. Fiziev powędrował w kierunku siatki, ale nadal był trzymany przez polskiego zawodnika. W końcu uwolnił się i zawodnicy wrócili do stójki. Fiziev wyprowadził kopnięcie, którym trafił w łokieć “Gamera’. W tej sytuacji Azer doznał kontuzji, upadł na matę. Polak dopadł jeszcze z kilkoma ciosami i sędzia przerwał walkę.

Fiziev podczas kopnięcia uszkodził kolano i nie był w stanie samodzielnie opuścić oktagonu. Reprezentant Czerwonego Smoka stanął więc sam do werdyktu.

Skrót walki dostępny na polsatsport.pl

Mateusz Gamrot wygrał w tym roku drugą walkę. Wcześniej pokonał bowiem na pełnym dystansie Jalina Turnera. Zwycięstwo nad szóstym w rankingu “Atamanem” powinno zapewnić Polakowi niewielki awans w rankingu kategorii lekkiej.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis