MMA PLUFCUFC on ESPN+ 50: Ion Cutelaba zdominował i rozbił Devina Clarka

UFC on ESPN+ 50: Ion Cutelaba zdominował i rozbił Devina Clarka

Ion Cutelaba (16-6-1, 1 N/C) zdecydowanie pokonał na punkty Devina Clarka (12-6) w co-main evencie gali UFC on ESPN+ 50.

Clark szybko ruszył po obalenie. Złapał klamrę i przewrócił, ale rywal szybko wstał. Amerykanin nadal jednak dociskał do siatki. Cutelaba zerwał się stosując m.in. kolana. Zawodnicy stali dość daleko od siebie i wyprowadzali głównie kopnięcia. Clark dobrze trafił długim ciosem. Później jednak bardzo mocno trafił Cutelaba i rywal wylądował na deskach. “The Hulk” próbował dobitki. Amerykanin dobrze się jednak bronił. Mołdawianin trzymał klamrę i kontrolował przeciwnika. Kolejna seria ciosów! W samej końcówce Cutelaba uzyskał jeszcze dosiad, z którego spuszczał brutalne łokcie. Clark z kolei odpowiedział kilkoma ciosami z dołu.

Kolejna runda zaczęła się spokojnie. Clark co prawda wyprowadził mocne kopnięcia na korpus, ale chwilę później dał się obalić. Cuelaba uzyskał dosiad. Po raz kolejny w ruch poszły mocne łokcie, ale również pięści. Mołdawianin próbował wykluczyć rękę rywala, ale ten wykorzystał to aby wstać. “The Hulk” szybko złapał jednak ponownie Clarka. Pod siatką Cutelaba poczęstował oponenta mocnym kolanem, starał się też ściągać go do parteru.

Clark zdawał sobie sprawę, że przegrywa na punkty i próbował ruszyć na rywala. Cutelaba pięknie go jednak wyhaczył i ponownie sprowadził walkę do parteru. Amerykanin zdołał się podnieść. Cutelaba raz jeszcze przeniósł jednak walkę na matę. Długo pracował aż w końcu ponownie uzyskał dosiad. Na minutę przed końcem Clark wrócił do stójki a potem niespodziewanie to on znalazł się z góry w parterze. W samej końcówce Amerykanin zaatakował jeszcze kolanem, ale bez powodzenia.

30-26, 29-26 i 29-27 – wszyscy sędziowie punktowali pojedynek oczywiście dla Cutelaby.

Zobacz także:

GROMDA 6: Vasyl Halych pokonał Zadymę i zgarnął 100 tysięcy złotych. Długa i mordercza walka! Oglądaliście?

Vasyl Halych pokonał Tomasza “Zadymę” Gromadzkiegow wielkim finale drugiego turnieju GROMDA. Zwycięzca zgarnął czek na 100 tysięcy złotych.

Szlachet kontra Mięśniak na MMA VIP? Ochroniarze mieli dostać propozycje!

Trzecia edycja MMA VIP zbliża się dużymi krokami. Jak się okazuje Marcin Najman oraz Dariusz Kosowski mają wiele ciekawych pomysłów na freakowe zestawienia. Niewykluczone, że już niebawem zobaczymy dwóch ochroniarzy w klatce.