MMA PLGROMDAGROMDA 6: Vasyl Halych pokonał Zadymę i zgarnął 100 tysięcy złotych. Długa i mordercza walka!

GROMDA 6: Vasyl Halych pokonał Zadymę i zgarnął 100 tysięcy złotych. Długa i mordercza walka!

Vasyl Halych pokonał Tomasza “Zadymę” Gromadzkiegow wielkim finale drugiego turnieju GROMDA. Zwycięzca zgarnął czek na 100 tysięcy złotych.

“Zadyma” od początku był bardzo aktywny. Pracował na nogach i obniżał pozycję. Halych był zaś dość spokojny, punktował ciosami prostymi.

Gromadzki był niezwykle mobilne. Musiał jednak uważać na mocne ciosy Ukraińca. Po kilku z nich na twarzy “Zadymy” pojawiło się rozcięcie. Halych dobrze celował puentując rundę mocnym lewym.

Vasyl ruszył do ataku i zasypywał przeciwnika kolejnymi ciosami. Znakomity lewy sierpowy zawodnika Shark Top Team. Gromadzki wciąż pozostawał w pojedynku. Zawodowy pięściarz pracował balansem, ale i tak przyjmował, choćby mocny podbródkowy.

Ukrainiec pewnie prowadził pojedynek. To on szedł do przodu i zadawał mocniejsze ciosy. Na twarzy “Zadymy” było już widać sporo krwi. Spływała ona do oka zawodnika utrudniając mu rywalizację.

Pojedynek doszedł do piątej rundy, która nie miała limitu czasowego. Halych z furią wyprowadził serię ciosów. Polak zmagał się z krwią zalewającą mu oko. Wciąż przyjmował mocne ciosy. Vasyl walczył zaś bardzo konsekwentnie. Lekarz obejrzał jego oko, lecz pozwolił mu dalej walczyć. Gromadzki mimo wszystko pozostawał w pojedynku i dobrze wchodził z ciosami. Halych uspokoił jednak sytuację i dalej przeważał. Reprezentant Shark Top Team bił mocno. Lekarz zaś ponownie przyjrzał się urazowi Gromadzkiego. “Zadyma” jednak dalej walczył i sam spowodował kontuzję przeciwnika. Halych musiał zamykać oko. Kontuzja Gromadzkiego była jednak znacznie poważniejsza. Po tym, gdy lekarz ponownie przyjrzał się rozcięciu, zdecydował przerwaniu pojedynku. Piąta runda trwała aż 9 minut i 54 sekundy.

Oprócz nagrody pieniężnej dzisiejszy zwycięzca przybliżył się również do walki o pas w turnieju mistrzów, gdzie najlepszy otrzyma mistrzowski pas. W starciu półfinałowym jego rywalem będzie Mateusz “Don Diego” Kubiszyn”.

Zobacz także:

KSW 64: Z kim zmierzy się Mariusz Pudzianowski? Lewandowski wspomina o dwóch opcjach!

Podczas zbliżającej się gali KSW 64 do oktagonu powróci Mariusz Pudzianowski. Na chwilę obecną nie jest wiadome kto będzie jego przeciwnikiem, lecz jeden z właścicieli KSW powiedział, że biorą pod uwagę kilka opcji.