MMA PLUFCUFC 293: Alexander Volkov poddał Taia Tuivasę ezekielem. Świetny występ “Drago”! [WIDEO]

UFC 293: Alexander Volkov poddał Taia Tuivasę ezekielem. Świetny występ “Drago”! [WIDEO]

Alexander Volkov (37-10) poddał Taia Tuivasę (15-6) rzadką techniką w drugiej rundzie w co-main evencie gali UFC 293 w Sydney.

UFC 293 Alexander Volkov

Na początku pojedynku oglądaliśmy sporo lowkicków z obu stron. Tuivasa dość często szukał ciosów na korpus. Dysponujący rewelacyjnymi warunkami fizycznymi Volkov również obijał tułów oponenta. “Drago” znakomicie trafiał też w kontrze. Rosjanin był też w stanie zaskoczyć rywala high kickiem. Volkov obijał tułów, karał rywala też ciosami podbródkowymi. Po potężnym prawym Australijczyk został zaś mocno naruszony. Kolejną serią ciosów “Drago” rozbił jeszcze rywala w samej końcówce.

Tuivasa na początku drugiej rundy ruszył na przeciwnika. “Bam Bam” rozbijał wykroczną nogę rywala lowkickami. Szedł też do przodu z ciosami. Przy okazji narażał się jednak na kontry. Po jednym z nieudanych kopnięć wylądował na macie. Volkov nie utrzymał go jednak długo w parterze. Wkrótce jednak walka tam wróciła. Volkov tym razem znalazł się w dosiadzie. “Drago” rozbijał rywala ciosami młotkowymi. W końcu zdecydował się na dość rzadkie duszenie tzw. Ezekiela. W ten sposób zmusił rywala do odklepania.

Volkov wykorzystał technikę, z której słynie przede wszystkim jego rodak – Aleksei Oleinik. Dzięki temu wygrał trzecią walkę z rzędu. Na dodatek była to trzecia wygrana przed czasem. Wcześniej “Drago” pokonywał bowiem po ciosach w pierwszych rundach Jairzinho Rozenstruika i Alexandra Romanova.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis