MMA PLUFCUFC 283: Jessica Andrade przez 3 rundy demolowała Lauren Murphy. Świetny występ Brazylijki

UFC 283: Jessica Andrade przez 3 rundy demolowała Lauren Murphy. Świetny występ Brazylijki

Jessica Andrade (24-9) zdecydowanie pokonała na punkty Lauren Murphy (16-6) na gali UFC 283 w Rio de Janeiro.

UFC 283 Jessica Andrade

Andrade zaczęła walkę od serii niskich kopnięć. Brazylijka wywierała presję, zaskoczyła też latającym front kickiem. Wykroczna noga Murphy była demolowana lowkickami. “Bate Estaca” trafiała też kolejnymi seriami ciosów. Murphy co prawda sprowadziła walkę do parteru, ale dosłownie na chwilę. Andrade kontynuowała swój brutalny atak. Była mistrzyni wagi słomkowej miał ogromną przewagę. Amerykanka próbowała ratować się obaleniem.

Kolejne ciosy Andrade dochodziły do celu także w rundzie drugiej. Brazylijka imponowała szybkością i siłą swoich uderzeń. Murphy desperacko szukała klinczu i zejścia do parteru. Jej twarz była już czerwona od krwi. Większość ciosów prostych nie dochodziła nawet do celu. Andrade kontynuowała swoją świetną postawę. Końcówkę rundy “Bate Estaca” zaakcentowała jeszcze przyspieszeniem i całą serią mocnych ciosów.

W oktagonie wciąż dominowała Brazylijka. Andrade konsekwentnie rozbijała przeciwniczkę. W pewnym momencie pojedynek przeszedł do klinczu a potem była mistrzyni wagi słomkowej przewróciła Amerykankę. Tam “Lucky” próbowała z kolei kimury, ale bez powodzenia. Zawodniczki wróciły do stójki, gdzie swoją przewagę potwierdzała Andrade. Murphy trafiła mocnym ciosem, ale takich ze strony jej rywalki było znacznie więcej. Odporność Amerykanki robiła wrażenie, ale dominacja Andrade nie podlegała żadnym wątpliwościom.

Wynik pojedynku był oczywisty. Andrade wygrała go wysoko – 30-25, 30-25, 30-26.

Zobacz także:

XTB KSW 78 – wyniki

Pierwsza gala KSW w 2023 roku odbędzie się w Szczecinie. Walka wieczoru to rewanżowe starcie Michała Materli i Kendalla Grove. W co-main evencie rękawice skrzyżują Tomasz Romanowski i Radosław Paczuski. Ponadto w rozpisce znaleźli się m.in. Borys Mańkowski, Łukasz Sudolski czy Roman Szymański.

Zabrakło szczęścia… Haratyk dominował, ale w 5. rundzie został poddany z rąk Abdouraguimova!

Rafał Haratyk (16-5-1) był naprawdę bardzo bliski zdobycia pasa organizacji Ares FC. Polak dominował – wydawało się, że zaraz dojdzie do decyzji sędziów i na biodrach Rafała pojawi się pas. Podopieczny Damiana Herczyka ostatecznie pod koniec piątej odsłony musiał uznać wyższość – Abdoula Abdouraguimova (16-1).

Już dziś Krzysztof Głowacki stoczy bardzo ważny pojedynek! Transmisja w TVP Sport!

Krzysztof Głowacki (32-3, 20 KO) już dzisiaj stoczy bardzo ważny pojedynek w Manchesterze. Będzie to kolejny pojedynek byłego mistrza świata na terenie Wielkiej Brytanii. ”Główka” tuż przed walką wieczoru skrzyżuje rękawice z niepokonanym Richardem Riakporhe (15-0, 11 KO). Transmisja pojedynku na żywo w TVP Sport.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis