MMA PLUFCUFC 283: Jamahal Hill dominował nad Gloverem Teixeirą. Fenomenalny występ dał mu pas! [WIDEO]

UFC 283: Jamahal Hill dominował nad Gloverem Teixeirą. Fenomenalny występ dał mu pas! [WIDEO]

Jamahal Hill (12-1, 1 N/C) zdecydowanie pokonał Glovera Teixeirę (33-9) w walce wieczoru gali UFC 283, gdzie na szali znalazł się pas kategorii półciężkiej.

UFC 283 Jamahal Hill

Tytuł w dywizji do 205 funtów był do wzięcia po tym jak zwakował go dotychczasowy mistrz Jiri Prochazka. Czech podjął taką decyzję ze względu na poważną kontuzję. O pas w grudniu walczyli Jan Błachowicz i Magomed Ankalaev, ale starcie to zakończyło się remisem i nie wyłoniono nowego mistrza, Dana White zdecydował, że dojść do tego ma podczas gali w Rio de Janeiro.

Teixeira szybko złapał klamrę. Hill wybronił się jednak sam atakując kolanami. Amerykanin dobrze pracował długimi ciosami i lowkickami. “Sweet Dreams” był celny w swoich akcjach i uderzał naprawdę mocno. Były mistrz w stójce był jednak w stanie się odgryzać. Brazylijczyk trafił też rywala palcem w oko. Po wznowieniu pojedynku Teixeira ponownie próbował obalenia, ale i tym razem bez powodzenia. Dobrymi ciosami rundę kończył natomiast młodszy z zawodników.

W drugiej rundzie również doszło do trafienia palcem w oko, tym razem ze strony drugiego zawodnika. Gdy walkę wznowiono zaczęło się dziać! High kick Brazylijczyka, ale taka sama odpowiedź Amerykanina. Hill ruszył z kolejnymi ciosami i mocno naruszył byłego mistrza. Teixeira ruszył mimo wszystko do kontrataku. Przyjął kolejne wysokie kopnięcia na głowę, ale potem w końcu skutecznie obalił. Brazylijczyk próbował trójkąta rękoma, ale ostatecznie jego przeciwnik zdoła się podnieść. Byliśmy świadkami mocnych ciosów z obu stron. Kapitalna runda!

Na początku trzeciej rundy Teixeira zepchnął rywala na siatkę. Po zerwaniu klinczu Hill kontynuował znakomitą pracę w stójce. Były ciosy proste i kolejny high kick. Wykończony Teixeira się przewrócił. “Sweet Dreams” ruszył za nim do parteru i dalej go rozbijał. Na twarzy byłego mistrza było sporo krwi. Hill pozwolił mu wstać. Kolejne mocne ciosy w wykonaniu Amerykanina. Było też wysokie kopnięcie. Texeira mimo, że porozbijany to wciąż pozostawał w pojedynku i odpowiadał ciosami. Jako ostatni mocno trafił w rundzie jednak jego przeciwnik.

Walka weszła w tzw. rundy mistrzowskie. Seria kopnięć na tułów w wykonaniu Amerykanina. Teixeira złpał klincz, ale był zbyt zmęczony aby utrzymać rywala. High kicki i potężne ciosy prawą ręką Hilla naprawdę robiły wrażenie. Amerykanin potwornie rozbijał rywala w końcówce rundy.

Nad prawym okiem Teixeiry było mocne rozcięcie. Do oktagonu wkroczył lekarz, ale jednak dopuścił go do ostatniej rundy. Brazylijczyk zrobił jedyne co mógł. Ruszył na rywala i udało mu się go obalić. Były mistrz przeszedł do pozycji bocznej potem zaś do półgardy. Koniec końców uzyskał też dosiad. Popełnił jednak błąd. Hill wywinął się i to on znalazł się na górze. Młodszy z zawodników pokazywał sporą dojrzałość i mądrze kontrolował rywala. “Sweet Dreams” przeszedł nawet do pozycji bocznej. Ostatecznie na minutę przed końcem zdecydował się wrócić do stójki. Hill trzymał bezpieczny dystans i pewnie zakończył pojedynek.

Decyzja w tym pojedynku była oczywista. Wszyscy sędziowie punktowali pojedynek 50-44 dla Hilla.

Nowy mistrz odniósł czwarte zwycięstwo z rzędu. Bilans zawodnika w UFC, który trafił tu z Dana White’s Contender Series to 6 zwycięstw i 1 porażka. Jedynym zawodnikiem, który go pokonał był do tej pory Paul Craig. Mimo zaledwie 7. miejsca w rankingu dostał szansę walki o pas, ale wykorzystał ją wręcz idealnie.

Zobacz także:

XTB KSW 78 – wyniki

Pierwsza gala KSW w 2023 roku odbędzie się w Szczecinie. Walka wieczoru to rewanżowe starcie Michała Materli i Kendalla Grove. W co-main evencie rękawice skrzyżują Tomasz Romanowski i Radosław Paczuski. Ponadto w rozpisce znaleźli się m.in. Borys Mańkowski, Łukasz Sudolski czy Roman Szymański.

Zabrakło szczęścia… Haratyk dominował, ale w 5. rundzie został poddany z rąk Abdouraguimova!

Rafał Haratyk (16-5-1) był naprawdę bardzo bliski zdobycia pasa organizacji Ares FC. Polak dominował – wydawało się, że zaraz dojdzie do decyzji sędziów i na biodrach Rafała pojawi się pas. Podopieczny Damiana Herczyka ostatecznie pod koniec piątej odsłony musiał uznać wyższość – Abdoula Abdouraguimova (16-1).

Już dziś Krzysztof Głowacki stoczy bardzo ważny pojedynek! Transmisja w TVP Sport!

Krzysztof Głowacki (32-3, 20 KO) już dzisiaj stoczy bardzo ważny pojedynek w Manchesterze. Będzie to kolejny pojedynek byłego mistrza świata na terenie Wielkiej Brytanii. ”Główka” tuż przed walką wieczoru skrzyżuje rękawice z niepokonanym Richardem Riakporhe (15-0, 11 KO). Transmisja pojedynku na żywo w TVP Sport.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis