MMA PLUFCUFC 273: Aljamain Sterling po bliskiej walce pokonał Petra Yana. Niejednogłośna decyzja sędziów

UFC 273: Aljamain Sterling po bliskiej walce pokonał Petra Yana. Niejednogłośna decyzja sędziów

Aljamain Sterling (21-3) pokonał Petra Yana (16-3) niejednogłośną decyzją w co-main evencie gali UFC 273,której stawką był pas wagi koguciej.

UFC 273 Aljamain Sterling

Sterling rozpoczął pojedynek od kopnięć na tułów. To jednak Yan zajął środek klatki. Rosjanin dobrze odrzucił nogi broniąc próby obalenia. Sterling krążył po obrzeżach oktagonu, ale dość często kopał. Yan przestrzelił mocny cios. Ogólnie sporo ciosów mijało cel. W końcówce Yan trafił jednak lewą ręką.

W drugiej rundzie Yan kontynuował presję. Sterling podebrał jego nogę. Potem obalił i zaszedł za plecy tymczasowego mistrza. Sterling korzystając ze swojej pozycji obijał rywala lewą ręką. “Funk Master” po kilku mocnych uderzeniach próbował też przełożyć rękę pod brodą Rosjanina. Sterling spuścił kolejne potężne ciosy.

Sterling zaczął swobodnie w stójce rundę trzecią. Mistrz na dodatek ponownie sprowadził walkę do parteru, gdzie raz jeszcze znalazł się za plecami rywala. Amerykanin jamajskiego pochodzenia walczył bardzo cierpliwie szukając swojej okazji. Bardzo długo kontrolował rywala nie pozwalając mu wstać aż do jej końca.

Yan rozpoczął agresywnie rundę czwartą. “No Mercy” atakował ciosami, wyprowadzał też mocne niskie kopnięcia. Potem mistrz tymczasowy trzymał też rywala w klinczu. Zawodnicy wrócili na środek klatki. Sterling próbował wpiąć się za plecy rywala, ale tym razem był za wysoko. Yan zdołał go zrzucić i sam znalazł się na górze. Po spokojnym fragmencie Rosjanin trafił mocno podnosząc pozycję. Dalej kontrolował swojego rywala trzymając go na macie.

Ostatnią rundę Yan zaczął od wycięcia rywala. Sterling ruszył po obalenie i przyparł tymczasowego mistrza do siatki. “No Mercy” wybronił się jednak i nastąpił powrót do stójki. Sterling ponownie jednak go przytrzymał. I tym razem Yan się jednak obronił. Mistrz stosował przyruchy ciągle strasząc rywala obaleniem. Yan miał się na baczności. Sam trafił latającym kolanem. Potem poobijał też nieco rywala w parterze. Po krótkim fragmencie stójki w parterze ponownie lepszą pozycję uzyskał Yan. Były kolana na tułów a w końcówce również próba zajścia za plecy. Pojedynek dotrwał jednak do ostatniej syreny.

Decyzja nie była jednogłośna. Pierwszy sędzia dał 48-47 dla Sterlinga, drugi 48-47 dla Yana. Trzeci sędzia punktował 48-47 dla Sterlinga co oznacza, ze to aktualny mistrz zunifikował pasy.

Zobacz także:

Mariusz Pudzianowski poznał rywala na KSW 70. Dwie legendy KSW skrzyżują rękawice!

Mariusz Pudzianowski (16-7, 1 N/C) poznał rywala na galę KSW 70 w Łodzi. Popularny “Pudzian” zmierzy się z inną legendą KSW.

Giennadij Gołowkin po świetnej walce pokonał przed czasem Muratę. Kazach chce trzeciej walki z Canelo [WIDEO]

GGG nadal w formie. Giennadij Gołowkin (42-1-1, 37 KO) pokonał Ryotę Muratę (16-3, 13 KO) przez techniczny nokaut w dziewiątej rundzie podczas gali w legendarnej Saitama Super Arena.

Michał Bławdziewicz zawodowym mistrzem Europy WAKO Pro

Reprezentant Palestry Warszawa, Michał Bławdziewicz (11-5-1, 4 KO) w piątkowy wieczór wywalczył kolejny pas. Podopieczny Łukasza Roli pojechał do czarnogórskiej Budvy, w której spotkał się z Miroslavem Vujoviciem. Polak zwyciężył po trzech rundach na skutek niezdolności przeciwnika do dalszej walki. Tym samym zawiesił na biodrach pas zawodowego mistrza Europy WAKO Pro. Transmisję z wydarzenia można było śledzić na TVP Sport.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis