MMA PLNajnowszeHFOMichał Bławdziewicz zawodowym mistrzem Europy WAKO Pro

Michał Bławdziewicz zawodowym mistrzem Europy WAKO Pro

Reprezentant Palestry Warszawa, Michał Bławdziewicz (11-5-1, 4 KO) w piątkowy wieczór wywalczył kolejny pas. Podopieczny Łukasza Roli pojechał do czarnogórskiej Budvy, w której spotkał się z Miroslavem Vujoviciem. Polak zwyciężył po trzech rundach na skutek niezdolności przeciwnika do dalszej walki. Tym samym zawiesił na biodrach pas zawodowego mistrza Europy WAKO Pro. Transmisję z wydarzenia można było śledzić na TVP Sport.

Michał Bławdziewicz

Pojedynek nie układał się po myśli Polaka jedynie w pierwszych sekundach. Vujovic trafił Michała prawym zamachowym, po którym podpiął Bławdziewicza. Kolejna seria sprawiła, że reprezentant warszawskich Bielan padł na deski będąc liczonym. Z każdą sekundą mistrz HFO w wadze ciężkiej odzyskiwał kontrolę nad przebiegiem pojedynku. Doskonałe kombinacje pięściarskie i konsekwentne rozbijanie korpusu ograniczały możliwości tlenowe zawodnika z Czarnogóry.

Druga i trzecia runda to pełna kontrola Michała, który mocno zepchnął przeciwnika do defensywy. Vujovic przyjmował kolejne serie uderzeń i kopnięć, samemu odpowiadając rzadko. Bławdziewicz miał nawet czas, by przetestować nowe warianty ataku. Ostatecznie pojedynek zakończył się w przerwie między trzecią, a czwartą rundą. Vujović zgłosił kontuzję zerwanego bicepsa i tym samym pas powędrował na biodra zawodnika z Warszawy.

Michał Bławdziewicz zanotował drugie zwycięstwo w tym roku. W walce wieczoru gali HFO 11: Bielany pokonał przez jednogłośną decyzję sędziów Rinousa Niessinga. W stawce wspomnianej walki znajdował się pas mistrza HFO w wadze ciężkiej. Kolejny pojedynek trenującego w Palestrze kickboxera odbędzie się na gali HFO 13 w Warszawie.

[artykuł pochodzi z oficjalnej strony HFO]

Zobacz także:

Typowanie redakcyjne #253: UFC 273: Volkanovski vs. Korean Zombie

Zapraszamy na dwieście pięćdziesiątą trzecią edycję naszego typowania redakcyjnego. W tej odsłonie wytypowaliśmy pojedynki z gali UFC 273 w Jacksonville. W rozpisce znalazły się dwie walki mistrzowskie i kilka naprawdę ciekawych pojedynków.

Joanna Jędrzejczyk vs. Weili Zhang 2 na UFC 275

Czeka nas rewanż za jedną z najlepszych walk w historii kobiecego MMA. Byłe mistrzynie UFC Joanna Jędrzejczyk (16-4) i Weili Zhang (21-3) ponownie spotkają się w oktagonie.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis