MMA PLNajnowszeBoksTyson Fury demolował Chisorę przez 10 rund. Sędzia oszczędził pretendentowi zdrowia [WIDEO]

Tyson Fury demolował Chisorę przez 10 rund. Sędzia oszczędził pretendentowi zdrowia [WIDEO]

Tyson Fury (33-0-1, 24 KO) pokonał Dereka Chisorę (33-13, 23 KO) w walce wieczoru gali, która odbyła się na stadionie Tottenhamu Hotspur w Londynie. Stawką pojedynku zakończonego przez sędziego w 10. rundzie był pas WBC w wadze ciężkiej.

Tyson Fury

Chisora na początku pojedynku wywierał presję i atakował na tułów. Fury serią kilku ciosów nieco naruszył rywala. Bardzo groźne były podbródkowe mistrza.

Pretendent próbował skracać dystans. Musiał bowiem radzić sobie z rywalem, który dysponował znaczną przewagą warunków fizycznych. Fury zamknął przeciwnika przy linach i zasypał go gradem ciosów.

“Gypsy King” walczył na dużym luzie. Trafiał przeciwnika z różnych kątów pokazując swoją wybitną technikę.

Fury walczył mądrze i kontrolował przebieg pojedynku. Raz po raz trafiał ciosami podbródkowymi. Czempion wagi ciężkiej był w swoich akcjach bardzo szybki. Korzystając ze swego zasięgu dobrze kłuł też prostymi.

Chisora starał się wciąż iść do przodu, ale niewiele z tego wynikała. Bardzo często nadziewał się na mocne ciosy oponenta. “War” rzucił się do ataku w 7. rundzie. Trafił kilkoma ciosami na tułów. W końcówce tej odsłony Fury odzyskał jednak przewagę. Oglądaliśmy też sporo walki w krótki dystansie.

W ósmej rundzie pięściarze weszli w mocną wymianę. Potem Fury ruszył do kolejnego ataku. To wręcz niesamowite jak mocną szczękę ma Derek Chisora.

Na domiar złego w okolicach prawego oka pretendenta pojawiło się rozcięcie. Chisora pokazywał niebywałe serce do walki, ale wciąż bardzo dużo przyjmował. Po jednym z ciosów na wątrobę wyraźnie się zachwiał. W 10. rundzie sędzia zdecydował się na przerwanie pojedynku choć ostatecznie nie mieliśmy żadnego nokdaunu.

Końcówka walki

Skrót walki dostępny na polsatsport.pl

Był to trzeci pojedynek między tymi zawodnikami. Dwa poprzednie równiż wygrał Fury. W 2011 roku wygrał na punkty. Z kolei trzy lata później Chisora został poddany przez narożnik w 10. rundzie.

Zobacz także:

ONE on Prime 5 – wyniki. Soldić trafiony w krocze, Malykhin zdemolował de Riddera [WIDEO]

Za nami gala ONE on Prime 5 w Manili. Zobaczyliśmy na niej pojedynki mistrzowskie i wyczekiwany debiut byłego podwójnego mistrza KSW, który jednak zakończył się dość niefortunnie.

Tyson Fury cięższy, ale mimo to Derek Chisora wierzy, że do trzech razy sztuka i wreszcie z nim wygra

Za nami ceremonia ważenia przed dzisiejszą głośną walką w zawodowym boksie. W wadze ciężkiej rękawice po raz trzeci w historii skrzyżują Tyson Fury i Derek Chisora. Stawką tego pojedynku będzie pas mistrzowski WCB wagi ciężkiej.

Rosyjski oligarcha otrzymał długi wyrok więzienia! W przeszłości sponsorował Khabiba!

Ziyavudin Magomedov, który w przeszłości finansową karierę Khabiba Nurmagomedova (29-0) – w tym tygodniu otrzymał długi wyrok więzienia. 54-latek został skazany na 19 lat w więzieniu o maksymalnym bezpieczeństwie.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis